Аналитика

Перспективи

04.03.2019 / 10:14

Коефіцієнти розподілу рентної плати до місцевих бюджетів пропонують збільшити

Законопроектом № 10074, який зареєстрований у Верховній Раді 20.02.2019 р., пропонується внести зміни до положень Бюджетного кодексу України, збільшивши коефіцієнти розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату для місцевих бюджетів сіл, селищ, міст та об’єднаних територіальних громад, де відбувається нафто- та газовидобування.

 Захист прав працівників при укладенні трудового договору планують посилити

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10069. Документом пропонується внесення змін до КЗпП, якими передбачається обов’язковість укладення трудового договору в письмовій формі, встановлення переліку обов’язкових та додаткових умов трудового договору. Також визначається перелік документів та відомостей про особу, що подаються під час укладення трудового договору; встановлюється заборона вимагати документи, які не передбачено законом; регламентується механізм щодо встановлення випробування при прийнятті на роботу, а також порядок та підстави відсторонення працівника від роботи. Крім того, встановлюється чіткий та вичерпний перелік випадків, коли може укладатися строковий трудовий договір, що обмежить свавілля роботодавців щодо нав’язування працівникам строкових трудових договорів.

Сферу використання готівки планується звузити

Нацбанк планує запровадити низку заходів з метою звуження сфери використання готівки. Зокрема, йдеться про: зниження граничної суми розрахунків готівкою суб’єктів господарювання з фізичними особами з 50 000 до 15 000 грнобмеження у розмірі до 15 000 грн включно готівкових розрахунків фізичних осіб — довірених осіб суб’єктів господарювання, які отримали готівку під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок такого суб’єкта господарювання; обов’язок суб’єктів господарювання у разі зняття готівкових коштів з поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків з фізичними особами надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, та інші документи, що необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта.

Для цього Нацбанк розробив та виносить для громадського обговорення відповідний проект власної постанови.

Водночас гранична сума розрахунків готівкою фізичних осіб із суб’єктами господарювання у розмірі до 50 000 грн включно залишиться без змін.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42