Юридическая практика

Помилкова податкова накладна зареєстрована пізніше: чи застосовується штраф?

18.03.2019 / 09:55
Помилкова податкова накладна зареєстрована пізніше: чи застосовується штраф?

Борис БІДІЙ, юрист

 

Суть спору. ПП «А» (позивач) було помилково складено податкову накладну. ПП «А» звернулось до суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків (ОВПП) ДФС (відповідач) про визнання протиправним та скасування ППР, оскільки контролюючим органом при проведенні камеральної перевірки було встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних. Судами було відмовлено в задоволенні позову. Справа дійшла до Верховного Суду.

Вирішуючи справу, суд зазначив таке:

при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН (п. 201.10 ст. 201 ПКУ);

позивачем не заперечується той факт, що реєстрація податкової накладної відбулася з пропуском встановленого законом 15-тиденного строку реєстрації податкових накладних у ЄРПН. Водночас останній вважає, що оскільки податкові накладні були помилково зареєстровані та надалі щодо них було здійснено коригування кількісних та вартісних показників до початку перевірки, то відсутні правові підстави для застосування штрафних санкцій;

суд критично оцінює такі твердження позивача та вважає, що приписи ПКУ не містять норм щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної в ЄРПН у разі подання розрахунку коригування до податкової накладної після закінчення граничного строку для реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Постанова Верховного Суду від 26.06.2018 р. № 816/1990/17:касаційну скаргу ПП «А» залишити без задоволення /http://reyestr.court.gov.ua/Review/74992331/.

«Горячие линии»

Дата: 2 мая, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42