Аналитика

Законодавство

25.03.2019 / 09:48

Очільників новостворених податкової та митної служб обиратимуть за конкурсом

Кабмін власною постановою від 06.03.2019 р. № 227 затвердив Положення про Державну податкову службу України та Положення про Державну митну службу України. Постанова  передбачає поділ ДФС на Державну податкову службу і Державну митну службу як окремі центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабміном  через Мінфін.

Державній податковій службі України (ДПС) доручено реалізовувати державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.

Державна митна служба України займатиметься реалізацією  державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Держмитслужба відповідно до затвердженої постанови розміщуватиметься за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 11-г. Судячи з усього, місце розташування ДПС залишено без змін — м. Київ, Львівська пл., 8.

Конкурси на керівників Державної податкової і Державної митної служб уряд оголосив 20 березня. Їх проводитиме Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Умови проведення, зокрема загальні та спеціальні кваліфікаційні вимоги, напрацьовані Мінфіном,  Національним агентством України з питань державної служби та міжнародними партнерами.

Конкурс складатиметься з трьох етапів: на першому — кандидатів перевірять на знання законодавства, а також володіння іноземною мовою (англійською або французькою), далі на них очікуватиме розв’я­зання ситуаційних завдань. Співбесіда буде останнім етапом відбору, яка включатиме два блоки: презентацію кандидатами матеріалів, що стосуються питань податкової чи митної політики, а також класична співбесіда.

Усю інформація про порядок проведення конкурсів, а також вимоги до кандидатів на посади керівників ДПС і ДМС розміщено на сайті Національного агентства України з питань державної служби.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42