Аналитика

Перспективи

25.03.2019 / 09:49

Уряд готується до зміни правил адміністрування місцевих податків і зборів

Кабмін схвалив розроблений Мінфіном проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів». Зокрема, положеннями законопроекту пропонується:

  • запровадити уніфіковану форму інформації щодо ставок та пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку надання її органами місцевого самоврядування до контролюючих органів (на сьогодні інформація щодо рішень органів місцевого самоврядування з усіх місцевих податків, крім податку на майно, надається у довільній формі);
  • скасувати обов’язок органів місцевого самоврядування щодо щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків і зборів;
  • не поширювати дію законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики та регуляторної діяльності на рішення про встановлення місцевих податків та зборів, прийнятих на підставі і на виконання вимог Кодексу.

 

Державну реєстрацію договорів про спільну інвестиційну діяльність пропонують скасувати

На сайті Мінекономрозвитку оприлюднено законопроект «Про внесення зміни до статті 287 Митного кодексу України стосовно покращення інвестиційного клімату». Змінами передбачається  скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність. Цей крок скоротить часові та фінансові витрати іноземного інвестора для здійснення інвестицій на підставі договорів (контрактів) та зменшить навантаження в органах державної реєстрації.

 

Профспілки можуть звільнити від сплати земельного податку

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10132, яким пропонується звільнити від сплати земельного податку професійні спілки, внісши відповідні зміни до ст. 282 ПКУ. Передбачається, що законодавче звільнення від сплати податку на землю профспілок, діяльність яких не є комерційною, дасть змогу вирішити важливі матеріальні потреби та надасть мінімальну можливість для їх розвитку й існування у сучасних складних економічних умовах.

 

Зменшення екоподатку в обмін на інвестиції в охорону довкілля

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10146 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо заходів з забезпечення екологічної безпеки та охорони довкілля».

Проектом закону пропонується встановити, що обчислена сума екологічного податку: за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, за розміщення відходів (крім розміщення відходів як вторинної сировини на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) може бути зменшена платником податків за результатами звітного періоду (в розмірі до 70 % від обчисленої суми екологічного податку) на суму здійснених капітальних інвестицій в необоротні активи та інших поточних витрат, понесених платником податку в межах здійснення планованої діяльності, які спрямовані на охорону довкілля та запобігання, скорочення чи ліквідації забруднення відповідними джерелами забруднення.

Законопроектом передбачається, що реалізація проектів та заходів, спрямованих на охорону довкілля та запобігання, скорочення чи ліквідацію забруднення, здійснюється виключно за власні кошти платника податків. А право застосування механізму зменшення екологічного податку виникає після понесення платником податків фактичних витрат на фінансування відповідних екопроектів та екозаходів. Платник податків не зможе претендувати на зменшення екоподатку, якщо здійснені капітальні вкладення або поточні витрати на охорону довкілля були профінансовані за рахунок державного/місцевого бюджету, міжнародної технічної допомоги або грантів.

Також законопроектом передбачається, що у разі перевищення платником податку у звітному кварталі суми фактичних витрат на екологічні проекти/заходи зменшення екологічного податку допускається у кількох податкових періодах в межах встановлених лімітів для зменшення. Зазначене сприятиме застосуванню відповідного механізму для реалізації масштабних та довгострокових екологічних проектів.

 

Скасування вимоги щодо оформлення картки із зразками підписів — плани Нацбанку

Нацбанк пропонує врегулювати окремі питання здійснення безготівкових розрахунків у національній валюті. Зокрема, йдеться про скасування вимоги щодо оформлення картки із зразками підписів, а також про виконання вимог Закону України «Про валюту і валютні операції» щодо переказу резидентами коштів у національній валюті на рахунки отримувачів-нерезидентів.

Відповідні зміни  містить проект постанови Правління Нацбанку «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті».

 

Електронне адміністрування реалізації пального та спирту етилового: проект новацій на сайті ДФС

ДФС України оприлюднено проект постанови Кабміну «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового». Документ розроблено з метою забезпечення належного функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ), яка запроваджується з 01.07.2019 р.

Проектом постанови затверджується Порядок електрон­ного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, яким передбачено:

  • обов’язкову реєстрацію контролюючими органами осіб, які здійснюють реалізацію спирту етилового на підставі подання відповідної заяви;
  • ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового;
  • реєстрацію платників податків — розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, а також реєстрацію акцизних складів/акцизних складів пересувних у СЕАРП та СЕ;
  • ведення у системі окремого обліку обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються акцизним податком, оподатковуються на умовах, встановлених ст. 229 ПКУ, не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування;
  • забезпечення автоматичного обліку обсягів пального або спирту етилового  у розрізі платників податку — розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, а також у розрізі акцизних складів/акцизних складів пересувних.

 

Законодавство щодо захисту авторського права планують удосконалити

Врегулювати відносини, пов’язані з виникненням прав на об’єкти авторського права та об’єкти суміжних прав, використанням таких об’єктів, розпорядженням майновими правами і охороною майнових прав на ці об’єкти, а також охороною особистих немайнових прав творців, має на меті законопроект № 10143 «Про авторське право і суміжні права».

Законопроект передбачає посилення відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, а також вдосконалює норми процесуального законодавства щодо захисту авторського права та суміжних прав їх суб’єктами в судах. Крім того, документ визначає механізми врегулювання проблемних питань у сфері авторського права і суміжних прав, що базуються на практиці застосування чинних норм законодавства, а також враховують міжнародний досвід.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42