Аналитика

Перспективи

01.04.2019 / 10:00

У формі Податкової декларації про майновий стан і доходи передбачаються зміни

Мінфін оприлюднив проект змін до  Податкової декларації про майновий стан і доходи.

Оскільки перелік витрат для  застосування права на податкову знижку збільшився, проектом наказу передбачено виокремити порядок розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО, у зв’язку із використанням права на податкову знижку, в окремий додаток Ф3.

Крім того, у формі податкової декларації для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника «особа, яка заявляє право на податкову знижку», у зв’язку з тим, що такі платники мають окремий граничний строк подання податкової декларації — до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 

Розроблено зміни до форми декларації акцизного податку

Мінфін оприлюднив проект наказу «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку».

Проектом вносяться зміни до розділів декларації та додатків до неї в частині:

  • доповнення операцій, які підлягають оподаткуванню, операцією з реалізації будь-яких обсягів спирту етилового понад обсяги, що отримані, ввезені (імпортовані), вироблені суб’єктом господарювання;
  • виключення рядків для заповнення розділу Б «Податкові зобов’язання з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну (в тому числі тютюнової сировини, тютюнових відходів)» з метою спрощення порядку заповнення декларації;
  • технічних правок.

 

Форма акта інвентаризації залишку спирту етилового станом на 1 липня 2019 року: проект від Мінфіну

Мінфін на офіційному сайті оприлюднив проект власного наказу «Про затвердження форми акта проведення інвентаризації обсягів залишку спирту етилового, Порядку його заповнення та подання».

Метою проекту є виконання вимог  п. 24 підрозділу 5 розділу XX  ПКУ щодо проведення особами (платниками податку), що здійснюють зберігання спирту етилового, інвентаризації обсягів його залишку станом на початок дня 01.01.2019 р.

 

Вимоги щодо реєстрації ПН/РК без здійснення автоматизованого моніторингу планують посилити

ДФС оприлюднила проект постанови Кабміну. Її дія буде спрямована на уникнення випадків маніпулювання платниками податку ознаками, відповідність яким дає змогу реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування без здійснення автоматизованого моніторингу.

Передбачається також внесення змін до Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації. Очікується, що запропоновані зміни допоможуть підвищити ефективність здійснення контролю з боку контролюючих органів щодо реєстрації податкових накладних на постачання товару/послуг, відмінного від придбаного.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42