Аналитика

Перспективи

08.04.2019 / 09:36

Для легкої промисловості планують запровадити податкові пільги

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10192 «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання інвестиційної привабливості підприємств легкої промисловості».

Законопроект передбачає тимчасове, строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2020 року:

 • звільнення від оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України підприємствами легкої промисловості (група 13-15, КВЕД ДК 009-2010) обладнання та запчастин до нього, в тому числі ввезення (передача) їх до статутного фонду підприємств для здійснення модернізації, реконструкції виробництва.
 • звільнення від оподаткування прибутку, отриманого від основної діяльності підприємств легкої промисловості (група 13-15, КВЕД ДК 009-2010). Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на збільшення обсягів виробництва, переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій або повернення кредитів, використаних на зазначені цілі.

 

Права працівників на своєчасну виплату заробітної плати посилять

На сайті Мінсоцполітики оприлюднено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця».

Законопроектом запропоновано:

 • зобов’язати  роботодавців  сплачувати  працівникам пеню у розмірі 0,06 % від суми боргу за кожний день затримки;
 • надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати, належної працівникові, на термін більше 15 днів;
 • виплачувати працівнику компенсацію у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Законопроект сприятиме забезпеченню прав працівників на отримання належних їм коштів з оплати праці у випадку неплатоспроможності роботодавця.

Не виключається, що ці зміни наберуть  чинності з 01.01.2020 р.

У процедурі визначення розміру мінімальної заробітної плати можливі зміни

Мінсоцполітики оприлюднено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці».

Так, пропонується внести зміни до ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР, відповідно до яких при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

 • доплати працівникам, зайнятим на роботах із важкими, шкідливими і небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я;
 • доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт;
 • премії до святкових і ювілейних дат;
 • сума індексації заробітної плати.

Також пропонується внести зміни до ст. 100 КЗпП, за якими оплата праці працівників, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, проводиться в підвищеному розмірі шляхом установлення доплат, розміри яких визначаються колективним договором, а в разі його відсутності — наказом (розпорядженням) роботодавця. При цьому розміри таких доплат не можуть становити менше ніж 4 % тарифної ставки (окладу).

У разі прийняття цих змін Закон набере чинності з 01.01.2020 р.

 

Ставки оподаткування дивідендів, процентів та роялті з Австрією буде збільшено

Уряд має намір  внести  зміни до Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Австрія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно. Йдеться про такі зміни:

 • збільшення загальної ставки оподаткування дивідендів з 10 до 15 %;
 • збільшення загальної ставки оподаткування процентів з 2 до 5 %;
 • збільшення ставки оподаткування роялті з 0 до 5%;
 • збільшення ставки оподаткування роялті за користування авторським правом на літературні твори або твори мистецтва, включаючи кінематографічні фільми і фільми, або плівки для радіомовлення чи телебачення з 5 до 10%.

/Розпорядження КМУ від 27.03.2019 р. № 183-р/

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42