Аналитика

Перспективи

22.04.2019 / 09:46

Експорт послуг щодо виробництва відео- та кінофільмів хочуть звільнити від оподаткування ПДВ

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10224 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва».

Цей документ покликаний врегулювати питання надання послуг із виробництва кіно- та відеоматеріалів на замовлення нерезидентів. Відсутність законодавчого врегулювання експорту таких послуг призводить до їх здорожчання та неконкурентноздатності порівняно з іншими країнами.

Вирішити проблему пропонується шляхом внесення змін до п. 186.3 ст. 186 ПКУ, доповнивши його переліком послуг щодо виробництва відео- та кінофільмів і таким чином звільнивши експорт цієї послуги від оподаткування ПДВ.

 

Подвійне оподаткування на лісові землі мають намір скасувати

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10221 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення податку за лісові землі».

Документ розроблений з метою скасування внесених Законом України від 10.07.2018 р. № 2497-VIII змін до ПКУ, якими передбачається ще один податок на всі лісові землі (фактично подвійне оподаткування). На сьогодні податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством. Раніше податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати. Отже, був один платіж, а стало два платежі, причому порядку взаємозаліку не передбачено, тобто наявне подвійне оподаткування. Відмінити новий податок на лісові землі пропонується у законопроекті, яким передбачено повернення попередньої редакції п. 273.1 та виключення п. 273.3 ст. 273 ПКУ.

 

Запровадження механізму адміністрування акцизу на пальне можуть відтермінувати

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10212 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів». Документом, зокрема, пропонується перенести термін набрання чинності деякими положеннями Закону України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII, що передбачають зміни у справлянні акцизного податку з реалізації пального (здебільшого тих, які мали б набрати чинності з 01.07.2019 р.).

Основним завданням проекту закону є забезпечення та надання достатнього часу для належного виконання органами державної влади покладених на них обов’язків щодо розроблення та прийняття підзаконних правових актів, що регулюють адміністрування акцизного податку, та платниками акцизного податку з реалізації пального та/або суб’єктами господарювання, які набудуть статусу платника податку з 01.07.2019 р. відповідно до запровад­жених змін.

 

Переселенцям не доведеться сплачувати туристичний збір: законопроект

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10234, яким пропонується внести зміни до ст. 268 ПКУ. Як наслідок, від сплати туристичного збору будуть звільнені внутрішньо переміщені особи, взяті на облік як внутрішньо переміщені особи у разі, якщо адреса їхнього фактичного місця проживання, зазначеного у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, є адресою одного з місць проживання (ночівлі), визначених у пп. 268.5.1 ст. 268 ПКУ.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42