Статьи

Акценти номера

17.05.2019 / 18:00

 Позика від нерезидентів — пов’язаних осіб — поширена практика поповнення обігових коштів підприємств. Натомість у разі сплати за таку позику процентів не виключається коригування фінансового результату за нормами п. 140.2 ст. 140 ПКУ. На жаль, ці норми сформульовано нечітко. Зазвичай проблема — у визначенні суми процентів, за якою варто проводити коригування. Тому цій проблемі ми присвятили одразу два матеріали, перший з яких був написаний за результатами перевірки одного платника податків (с. 22), другий — наслідок огляду роз’яснень ДФС (с. 26). Фактично з’ясована не лише сума збільшення фінансового результату, а й надано відповіді на такі запитання: хто збільшує цей результат та за яких умов відбувається таке збільшення?

 Щойно почали діяти нові принципи зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Спеціалісти визначають посилення ризиків блокування (с. 11).

 У разі припинення договору оренди необхідно збільшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної за даними бухобліку, та зменшити фінрезультат на суму за даними податкового обліку. Ніби все просто і зрозуміло, але є нюанси (с. 13).

 Платник податку на прибуток, яким визнано у бухобліку витрати на медстрахування працівників, зобов’язаний у разі розірвання договору такого страхування збільшити фінрезультат на суму попередньо сплачених платежів із нарахуванням пені у розмірі 120 % облікової ставки НБУ. Із цим складно не погодитися. Натомість за певних обставин можна уникнути такого збільшення фінрезультату (с. 15).

 При здійсненні спільної діяльності передача товарів на окремий баланс уповноваженого платника вважається постачанням таких товарів, а відтак виникає об’єкт оподаткування ПДВ. Втім у разі передачі прав користування земельними ділянками виникає чимало запитань (с. 18)

 Постачання послуг з надання персоналу нерезиденту не супроводжується ПДВ. Такий висновок залишається актуальним, навіть якщо фактичне постачання таких послуг здійснюється на митній території України, але за умови, що такий нерезидент не зареєстрований як суб’єкт господарювання в Україні (с. 20).

 Чинне законодавство дозволяє власнику домінуючого контрольного пакета акцій вимагати від міноритарних акціонерів обов’язкового продажу належних їм акцій. Натомість порядок оподаткування таких операцій спеціально не визначений. У зв’язку з цим Мінфін затвердив чергову узагальнюючу податкову консультацію (с. 10). Роз’яснено, як оподатковувати продаж акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу) податком на прибуток підприємств, податком з доходів нерезидентів, ПДФО та військовим збором. 

 14 квітня у столиці відбулася друга, завершальна частину форуму «Податковий контроль та податкові спори». Цього разу у фокусі уваги учасників Форуму були актуальні питання, пов’язані з відшкодуванням ПДВ, ліквідацією юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, трансфертним ціноутворенням. Також розглядалися способи боротьби з тіньовою економікою, проблеми податкових перевірок та шляхи налагодження діалогу між податківцями і бізнесом (с. 8).

 З повагою Ігор СУХОМЛИН, головний редактор

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42