Аналитика

Перспективи

03.06.2019 / 10:49

Конвенція Пан-Євро-Мед: внесено зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією

21 травня підписано Протокол, яким внесено зміни до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю. Зміни до Угоди дозволять Україні та Грузії використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції. Як відомо, з 01.01.2019 р. Україна почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед в торгівлі з ЄС.

Зміни до Угоди про вільну торгівлю наберуть чинності після ратифікації парламентами обох країн.

Нацбанк посилить захист прав користувачів платіжних карток

Нацбанк має намір посилити захист прав користувачів платіжних карток. Для цього пропонується встановити такі додаткові вимоги щодо випадків оскарження клієнтом переказів коштів, які ним не здійснювалися:

  • банк-емітент повинен після отримання відповідного повідомлення від користувача відновити залишок коштів на його рахунку до стану, в якому він був перед здійсненням цього переказу, не пізніше наступного робочого дня (крім випадку, коли банк має підстави вважати дії користувача неправомірними, про що повідомлено правоохоронні органи);
  • користувач несе всі збитки, пов’язані з переказами, що ним оскаржуються, якщо банком доведено, що дії чи бездіяльність користувача призвели до втрати, незаконного використання ПІНу або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції;
  • банк-емітент має право не повертати користувачу на його рахунок суму коштів у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі близько 350 грн), якщо переказ, що оскаржувався користувачем, був здійснений із використанням втраченої/викраденої або неправомірно використаної платіжної картки та/або її реквізитів, водночас користувач повідомив банк про її втрату/викрадення або неправомірне використання реквізитів лише після проведення такого переказу.

Планується, що відповідні зміни будуть внесені до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 05.11.2014 р. № 705.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42