Аналитика

Перспективи

10.06.2019 / 09:30

Захист прав споживачів пропонують посилити

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10315 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав споживачів». Ним пропонується внести зміни до ГКУ та Закону України «Про захист прав споживачів» (далі — Закон), а саме: виключити п. 2 частини першої ст. 39 ГКУ, який гарантує споживачам право на гарантований рівень споживання та внести зміни до ст. 15 Закону, якою визначено права споживача на інформацію про продукцію.

Зокрема, пропонується встановити: споживач має право на одержання не тільки необхідної, доступної, достовірної та своєчасної, а й повної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору; у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоров’ю або майну споживача) виробник (продавець) протягом двох робочих днів має вилучити цю продукцію з продажу та привести інформацію про неї до відповідності; виробник продукції зазначатиме не строк придатності, а кінцевий строк придатності, а також безпосереднє місце виробництва продукту; поруч із ціною товару за одну упаковку також має обов’язково зазначатися інформація про вартість такого товару за одиницю вимірювання у кілограмах чи літрах. 

Порядок функціонування е-закупівель планують вдосконалити

Мінекономрозвитку опубліковано проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків».

Документ передбачає вдосконалення положень Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків в частині їх однозначного (чіткого) тлумачення та приведення його положень у відповідність з вимогами законодавства.

Так, у п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ йдеться про звільнення суб’єктів господарювання від оподаткування ПДВ у разі здійснення операцій з програмною продук­цією, зокрема, що є результатом комп’ютерного програмування у вигляді онлайн-сервісів та доступу до них. З метою забезпечення права на звільнення від додаткового податкового навантаження операторів авторизованих (попередньо авторизованих) електронних майданчиків до тексту Порядку були внесені відповідні редакційні зміни в частині використання термінології ПКУ — «онлайн-сервіси».

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42