Статьи

Акценти номера

22.06.2019 / 06:00

З минулого року господарські операції між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні вважаються контрольованими (за умови досягнення критерію 10 млн грн). Тому на сьогодні окремим постійним представництвам доведеться подати свій перший Звіт про контрольовані операції. У чому складність ідентифікації контрольованих операцій для представництв та як заповнити неадаптований для них Звіт, розглянуто на с. 18 номера.

З 1 липня змінюються податкові правила обігу пального та спирту. Тому провідні експерти ДФС у цій сфері продовжують надавати відповіді на численні запитання потенційних і реальних платників акцизного податку (с. 11).

Проведена нещодавно масштабна валютна реформа безперечно позначилася на режимі валютних рахунків. У цілому можна стверджувати, що у резидентів та нерезидентів з’явилися нові можливості для проведення різного роду валютних операцій. Адже перелік операцій, які можуть проводитися за валютними рахунками, істотно збільшено (с. 29).

У разі якщо придбання обладнання здійснюється виключно для передачі у фінансовий лізинг, тобто для використання в операціях, які оподатковуються ПДВ за ставкою 20 %, то підстави для нарахування «компенсуючих» ПДВ-зобов’язань відсутні. Втім існують деякі нюанси при здійсненні операцій з передачі окремих об’єктів фінансового лізингу, які звільнені від оподаткування ПДВ (с. 22).

ДФС України дотримується позиції, що у разі коли резидент — платник ПДВ отримує від нерезидента посередницькі послуги, то операція з їх постачання є об’єктом оподаткування ПДВ. Водночас аналіз ПКУ дає привід для дискусії (с. 24).

За загальним правилом при постачанні товарів, за які покупець ще не розрахувався, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника покупцю або перевізнику. Адже дата виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів не залежить від дати переходу права власності на товар, визначеної у договорі (с. 26).

Нині — розпал періоду відпусток. Тому майже у кожному літньому номері журналу розповідається про порядок надання відпусток та/або нарахування та виплати відпускних. Не став винятком із цього правила й поточний номер (с. 42).

Наразі досить поширеною практикою є стимулювання покупців продукції за досягнення відповідних показників, зокрема, шляхом виплати мотиваційних виплат. Однак класифікувати такі операції досить складно. Відповідно застосовуються різні підходи до оподаткування взаємовідносин постачальників та покупців (с. 16).

У Києві відбувся V Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення та податкове планування — 2019». Обговорити останні законодавчі новації та практичні проблеми у сфері трансфертного ціноутворення зібралися провідні фахівці Мінфіну, ДФС, Нацбанку, судді, експерти у цій сфері, практикуючі юристи та аудитори. Ось які висновки виніс «Вісник» з цього заходу (с. 4).

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42