Аналитика

Законодавство

24.06.2019 / 09:36

 

За порушення норм з регулювання обігу готівки більше не штрафують — Президент підписав Указ

Указом Президента України від 20.06.2019 р. № 418/2019 визнано такими, що втратили чинність, деякі укази Президента України. Їх 61, серед них і Указ Президента України від 12.06.95 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Нагадаємо, що за порушення норм з регулювання обігу готівки у національній валюті до суб’єктів господарювання зазначеним Указом передбачалися такі штрафні санкції:

  • за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах — у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день;
  • за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки — у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;
  • за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із кас установ банків) на виплати, що пов’язані з оплатою праці, за наявності податкової заборгованості — в розмірі здійснених виплат;
  • за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів — у розмірі 25 % виданих під звіт сум;
  • за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, — у розмірі сплачених коштів;
  • за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням — у розмірі витраченої готівки.

Указ набере чинності з дня, що настає за днем його опублікування.

Сергій Верланов: «Цілі програми EU4PFM повністю співвідносяться із стратегією оновленої податкової служби»

На сьогодні тривають завершальні процеси до повноцінного запуску роботи оновленої Державної податкової служби України, яка формуватиметься на нових принципах удосконалення співпраці з платниками податків та  максимального впровадження сервісів для них. Про це заявив Голова ДПС Сергій Верланов під час заходів з нагоди запуску програми EU4PFM.

З його слів, цілі програми EU4PFM повністю збігаються зі стратегічними цілями нової податкової служби. Серед пріоритетних — підтримка подальшого розвитку сучасної, ефективної та справедливої системи адміністрування податків та зборів, оптимізація та трансформація бізнес-процесів в адмініструванні податків, розвиток людського потенціалу. Також важливим напрямом в новій ДПС, на думку її керівника, має стати запровадження комплексної системи сприяння дотримання платниками законодавства.

«Ми маємо підвищувати зацікавленість людей у добровільній сплаті податків. Якщо справді зробити цей процес швидким та легким, то актуальність питання зниження ставок, яке є сьогодні в суспільстві, втратиться. Заощад­ження на адмініструванні перекриватиме певний рівень тих ставок, які історично склалися в Україні, з тим рівнем витрат, які в нас є», — підкреслив 
Сергій Верланов.

Олександр Власов про основні пріоритети митної реформи

Наближення митного законодавства України до законодавства ЄС, удосконалення митного адміністрування для протидії ухиленню від сплати податків, сприяння торгівлі — такі основні цілі реалізації проекту «Програма з підтримки управління державними фінансами в України (EU4PFM)» щодо підтримки митної реформи. Про це заявив в. о. Голови ДФС Олександр Власов під час презентації запуску програми EU4PFM.

«ДФС уже зроблено низку кроків у напрямі розбудови митної системи. Для бізнесу вже працює «Єдине вік­но», запущений «Єдиний рахунок», через який за оперативними даними, вже здійснило оформлення 21 тис. підприємств, на рахунок надійшло понад 93 млрд грн, до держбюджету перераховано 86,6 млрд грн», — наголосив Олександр Власов.

Серед пріоритетів — митний пост­аудит та заходи щодо запровадження методів з управління ризиками. Важливим також є приєднання України до Європейської митної інформаційної системи NCTS, що відкриє нові можливості для українського бізнесу на міжнародних ринках.

НБУ скасував обов’язковий продаж валютних надходжень бізнесом

З метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Нацбанк скасовує вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень.

Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30 % валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестала діяти з 20.06.2019 р. Надходження бізнесу, зараховані на їх розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягали обов’язковому продажу. 

Очікується, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50 %, так і з 01.03.2019 р., коли він був зменшений до 30 %, бізнес загалом продавав понад 90 % валюти.

У такий спосіб Нацбанк продовжує валютну лібералізацію згідно з дорожньою картою, яка передбачає поступове зняття всіх валютних обмежень відповідно до покращення макроекономічних умов в Україні.

Цього року Нацбанк скасував або пом’якшив уже понад 30 валютних обмежень. Відміна обов’язкового продажу валютних надходжень бізнесу є черговим кроком на шляху до вільного руху капіталу, визначеного однією із стратегічних цілей Нацбанку.

/Постанова НБУ від 18.06.2019 р. № 78/

 

Перелік МСФЗ знову оновлено

Мінфін оновив три стандарти МСФЗ, а саме: МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності»; МСБО 1 «Подання фінансової звітності»; МСБО 12 «Податки на прибуток». 

Крім того, з’явився текст нового стандарту — КТМФЗ 23 «Невизначеність щодо підходів до податку на прибуток».

Доступ до текстів стандартів — через сайт visnyk.ua (розділ «Міжнародні стандарти»).

Оновлено план-графік перевірок

14 червня ДФС оприлюднила оновлені плани перевірок на поточний рік (станом на 14.06.2019 р.):

  • розділ ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фізичних осіб»;
  • розділ IV плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Як наслідок, у 2019 р. податківці планують перевірити 1654 фізособи та 349 юросіб з питань ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42