⇒ Створення забезпечення майбутніх витрат на демонтаж основних засобів — не дуже поширена бухгалтерська процедура. Але якщо передумови наявні, забезпечення має бути створене. І тут бухгалтери стикаються з різними труднощами: правильно визначити суму забезпечення; коректно її дисконтувати; розібратися з податковими наслідками (с. 10).
⇒ У разі коли угода з контрагентом визнається недійсною за рішенням суду, при його виконанні перед постачальником постає питання необхідності коригування податкових зобов’язань з ПДВ. Проте власне сам факт прийняття судового рішення не є підставою для такого коригування (с. 23).
⇒ Як свідчить чергове роз’яснення, ДФС не змінила думку щодо відсутності податкових наслідків з ПДВ при випуску та видачі аграрних розписок.І це не зважаючи на те, що наразі вони втратили статус валютних цінностей (с. 29).
⇒ Чи слід нараховувати ПДВ у разі списання ТМЦ, втрачених внаслідок технологічного браку? Податківці вважають, що про ПДВ не йдеться тільки у разі включення вартості таких втрат до вартості продажу іншої продукції, яка використовується в оподатковуваних операціях (с. 25).
⇒ ДФС рекомендує «єдиннику» четвертої групи, який виплатив дохід нерезиденту, подавати декларацію з податку на прибуток за підсумками року. Але строк подання такої звітності для цієї категорії платників прямо не встановлений жодним нормативно-правовим документом (с. 31).
⇒ Нині поширена така думка, що у разі перевищення порогів контрольованості операції з виплати заробітної плати нерезидентам можуть вважатися контрольованими для цілей ТЦУ, і за такими операціями необхідно подавати звіт про контрольовані операції. Натомість у роботодавця неминуче виникнуть проблеми під час визначення «ціни» праці за принципом «витягнутої руки» (с. 18).
⇒ ДФС роз’яснено, що фінрезультат правонаступника не зменшується на суму збитків платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання, перетворення чи злиття. Водночас не всі експерти погоджуються з таким підходом (с. 21).
⇒ Практика перевірок дає змогу систематизувати типові порушення, яких припускаються платники акцизного податку (с. 46) та роботодавці при оплаті листків непрацездатності (с. 47).
⇒ Нацбанк скасував низку адміністративних обмежень. Зокрема, ліквідовано ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном (с. 16). Крім того, більше не існує кількісних обмежень на репатріацію дивідендів (с. 4).
⇒ Часто висновки про нереальність (фіктивність) господарських операцій з певними контрагентами ґрунтуються на відібраних органами досудового слідства показаннях посадових осіб контрагентів. Як такі аргументи сприймаються судами? Чи свідчать вони про фіктивність контрагентів та, відповідно, про фіктивність (нереальність) операцій з такими контрагентами? Які підходи демонструє практика Верховного Суду (с. 48)?