Статьи

Акценти номера

02.08.2019 / 17:15

Уже два тижні діє новий Закон про мову. Він не без підстав став предметом широкої уваги як політиків, так і всього населення України. Адже цей Закон покликаний суттєво змінити мовну палітру. Особливих змін зазнає діяльність суб’єктів господарювання. Багатьом з них доведеться підлаштовуватися під нові правила (с. 4).

З 05.08.2019 р. в Україні стартував процес запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN. Тому розповімо, як віднині формуватиметься цей номер, хто його визначатиме, як заповнювати платіжні реквізити та які переваги нового підходу до нумерації рахунків (с. 13).

Питання фіксування факту перетину митного кордону товарами, як і раніше, залишається одним із найгостріших і проблемних з точки зору державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Тривалий час фіскальна служба практикувала обчислення строків здійснення імпортної операції за датою завершення митного оформлення (датою оформлення митної декларації типу IM-40). Натомість платники податків наполягали на даті фактичного перетину товаром митного кордону України. Отже, якщо митна декларація не буде оформлена на момент перевірки, невже платнику податків може загрожувати пеня (с. 14)?

Останнім часом однією з «модних тем» у сфері оподаткування стало дисконтування. Зокрема, за допомогою цього методу здійснюється чимало податкових донарахувань. Зрозуміло, що платники податків не в захваті від такої практики. Тому дехто з них звертається до суду (с. 38). Як з’ясувалося, за відсутності правил дисконтування підприємство не зобов’язано змінювати традиційні підходи до оцінки зобов’язань і активів.

ДФС роз’яснено, що оскільки безоплатним харчуванням («громадським харчуванням», «харчуванням за принципом «шведський стіл») забезпечуються виключно працівники підприємства та продукти харчування закуповуються підприємством відповідно до кількості працівників, то дохід у вигляді вартості такого харчування є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором та базою нарахування ЄСВ. Не зважаючи на певну логіку у такому висновку, суди продовжують не визнавати шведський стіл додатковим благом. Адже за таких обставин відсутня персоніфікація (с. 30).

Досить поширеними останнім часом є випадки укладання вітчизняними компаніями агентських договорів, за якими вони зобов’язуються за винагороду надавати нерезиденту на ринку України агентські послуги з просування та збуту продукції (послуг) нерезидента. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ така винагорода (с. 17)?

У черговому ІПК Податкова розглянула звернення щодо оподаткування юридичною особою подарунка у вигляді нерухомого майна, призначеного фізичній особі. ДФС розповіла, як за таких обставин визначати податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір (с. 18).