Статьи

Акценти номера

16.08.2019 / 17:30

Платники податку, які здійснювали у 2018 році контрольовані операції,мають до 01.10.2019 р. відзвітувати про них. До речі, нещодавно Мінфін вніс зміни до форми Звіту та Порядку його складання. Що саме змінилося і за якою формою звітувати зараз, розповімо на с. 40.

Напередодні подання ТЦУ-звітності не зайвим буде нагадати, які операції визнаються контрольованими, як визначаються вартісні критерії, які вимоги щодо критерію «за контрагентом», як виправити помилку у раніше поданому Звіті (с. 42).

Про перспективи ТЦУ в Україні — читайте на с. 4 номера.

З 8 серпня ДФС введено в дію оновлені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ. Кардинальних змін ці критерії та показники не зазнали, але вони є і варті уваги (с. 8).

Питання обов’язковості застосування РРО під час інтернет-торгівлі не втрачає своєї гостроти. Адже в умовах глобальної діджиталізації способи здійснення розрахунків досить різноманітні. Тож спробуємо розібратися — коли з РРО, а коли без нього (с. 32).

Іноді виконання митних формальностей при імпорті товарів, як одного комплектного об’єкта, ускладнюється тим, що вони ввозяться у розібраному чи незібраному стані. Імпортеру для отримання преференцій, передбачених угодами про вільну торгівлю, потрібно надати до митниці єдине підтвердження походження складових такого комплектного об’єкта. Тому з’ясуємо, як це зробити (с. 46).

Організаційно-правова форма бізнесу у вигляді ТОВ є чи не найпоширенішою в Україні. Це пояснюється прагненням власників такого товариства обмежити свої ризики величиною вкладів у статутний капітал. Але операції зі статутним капіталом здебільшого пов’язані з оподаткуванням. Про те, що з цього приводу думає ДФС, можна дізнатися з чергового тематичного огляду (с. 34).

Позицію ДФС щодо неможливості застосування пільги в оподаткуваннінерухомості, яка належить ФОП та використовується нею для виробництва промислових товарів, підтримав і Верховний Суд. Втім є думка, що це питання потребує детальнішого вивчення (с. 28).

Тема сплати майнових податків фізичними особами є досить актуальною серед наших читачів. Про це свідчить численна кількість запитань, які надходять на електронну пошту редакції. Фахівці ДФС відповіли на найпоширеніші з них (с. 56).

Офіс ВПП ДФС має неабиякий досвід виявлення та викриття «схемників». З’ясуємо, що, на його думку, свідчить про факт нереальності здійснених господарських операцій (с. 39).

Чергову «гарячу лінію» було присвячено валютному нагляду. Відповіді на найбільш цікаві запитання читайте на с. 24.