Аналитика

Бізнес стурбований: ЄБА інформує ДФС

19.08.2019 / 10:03

В. о. Голови ДФС Денис Гутенко провів зустріч з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Під час зустрічі вони мали змогу озвучити ті питання, які останнім часом частіше за все піднімаються бізнесменами.

Одним із питань, яке розглядалося під час зустрічі, стало застосування критичних індикаторів рівнів митної вартості, що використовуються в автоматизованій системі управління ризиками з метою контролю за задекларованою суб’єктами господарювання митною вартістю товарів. Так, за словами фахівців ДФС, на сьогодні при спрацюванні системи управління ризиків відбувається контроль за правильністю визначення митної вартості товарів з огляду на вимоги законодавства та загальноприйнятної міжнародної практики. Водночас і ДФС у цьому впевнені, наповнення критеріїв ризиків необхідно переглядати, аби уникнути зай­вого спрацювання системи, над чим в службі і працюють.

Актуальним для бізнесу є також питання щодо реєстрації акцизних накладних і залишків пального у новій системі СЕАРП. Станом на 05.08.2019 р. системою електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового вже зареєстровано 36,7 тис. розподільчих акцизних накладних та 36 тис. інших примірників до них, понад 1 тис. заявок на поповнення лімітів, 126 тис. акцизних накладних та 64 тис. інших примірників до них, 458 розрахунків коригування до акцизних накладних та їх інших примірників — 861. Для зручності платників та уникнення ними помилок при складанні акцизних накладних на веб-порталі ДФС постійно оприлюднюються роз’яснення та вся необхідна інформація.

Під час зустрічі також обговорили питання щодо відшкодування ПДВ. На сьогодні платники, які мають право на бюджетне відшкодування, отримують його у разі узгодження контролюючим органам заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених ПКУ, — за результатами документальної перевірки.

Порушувалися під час зустрічі і питання, які потребують вирішення за участю інших органів державної влади. Йдеться, зокрема, про визнання податкового кредиту з ПДВ за тимчасовими митними деклараціями, митне оформлення товарів з Російської Федерації, які ввезені до 01.07.2019 р., коли почала діяти заборона щодо ввезення та оформлення таких товарів, застосування 7-відсоткової ставки ПДВ при ввезенні лікарських засобів на клінічні випробування тощо.

Під час зустрічі було досягнуто домовленостей, що фахівцями фіскальної служби та представниками ЄБА робота за цими напрямами продовжуватиметься.