Статьи

Акценти номера

30.08.2019 / 18:00

 З 28 серпня офіційно розпочала роботу реформована ДПС. У зв’язку з цим змінилася адреса Електронного кабінету платника податків (с. 4).

Останнім часом бухгалтери почали перейматися темою дисконтування. Головна причина — раптова увага до цієї процедури з боку контролюючих органів. Тому представляємо чотири погляди на дисконтування: економічний, бухгалтерський, податковий та судовий (с.6).

Під час перевірок Офісом великих платників виявляється чимало порушень процедури виправлення самостійно виявлених помилок. З огляду на це Офіс вирішив систематизувати найпоширеніші помилки при поданні уточнюючих розрахунків до податкової декларації з ПДВ (с. 17).

 З 1 жовтня очікується перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами. Отже, зміняться реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів (с. 5).

 Обрані народні депутати активно обговорюють умови можливої податкової амністії. Скільки доведеться сплати платнику податків за «спокійний сон» — читайте на с. 5 номера.

 Мінфін роз’яснив кілька нюансів трансфертного ціноутворення для представництв нерезидентів в Україні. Як виявилося, окремі представництва все ж можуть не поспішати подавати черговий Звіт про КО (с. 33).

 Адвокат на підприємстві: хто сплачує ЄСВ? Як може вплинути офіційне працевлаштування на адвокатську діяльність та чим відрізняється найманий адвокат від адвоката — найманого працівника? Спробуємо розібратися (с. 24).

 За певних обставин доходи нерезидента за надання транспортно-експедиторських послуг можуть звільнятися від оподаткування в Україні. Втім ця обставина не звільняє податкових агентів, зокрема тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, від подання відповідної звітності щодо таких доходів (с. 22).

 ДФС визнає, що внесення нерезидентом нерухомого майна в статутний капітал новоствореного ТОВ в обмін на корпоративні права цього товариства є об’єктом оподаткування податком на репатріацію. Як і коли його сплачувати — читайте на с. 20 номера.

 Розглядаючи ситуації, пов’язані з оподаткуванням помилково отриманих коштів на банківський рахунок суб’єкта господарювання, ДФС дійшла висновку, що платник ПДВ не зобов’язаний включати ці кошти до бази оподаткування. Натомість висуваються дві умови (с. 18).

 ТЦУ не має чіткого нормативного регулювання. Саме тому у цій сфері спостерігається яскраво виражений суб’єктивний фактор. З урахуванням цього чинника формування інституту ТЦУ в Україні можна порівняти з лабораторією, де відбувається процес шліфування (с. 30).

 Нещодавно форма Звіту про контрольовані операції та порядок його складання зазнали змін. Тому напередодні подання Звіту всю увагу сконцентруємо саме на нюансах його складання (с. 33) .

 У середині серпня відбулася «гаряча лінія», під час якої фахівці ДФС відповідали на запитання платників ПДВ щодо процедури коригування податкового кредиту і податкових зобов’язань. У сьогоднішньому номері — відповіді на найбільш примітні запитання (с. 14).