Статьи

Акценти номера

13.09.2019 / 17:00

Робота нової Верховної Ради ознаменувалася прийняттям у першому читанні цілої низки податкових законопроектів. Судячи з усього, незабаром вони стануть законами. Тож починаючи з поточного номера у «Віснику» — детальний огляд цих проектів (с. 4).

Далеко не кожна несплачена сума податку тягне за собою можливість кримінального переслідування. Тим паче, що така відповідальність може наставати лише на підставі цілої сукупності відповідних обставин. Тож з’ясуємо, як діяти посадовій особі платника податків у разі отримання ППР, після виклику на допит та під час допиту, які перспективи оскарження безпідставного відкриття кримінального провадження, за яких обставин посадовій особі загрожує кримінальна відповідальність та яка саме (с. 22 — 33).

Нещодавно був змінений порядок подання фінансової звітності. Значна частина змін має уточнюючий характер. Втім, для малих підприємств вони набагато суттєвіші (с. 62).

Незабаром закінчується період, який відводиться для подання Звітупро контрольовані операції за 2018 рік. Тому напередодні цієї події «Вісник» — за підтримки ДПС України — провів «гарячу лінію» на тему цьогорічного звітування (с. 8).

Про нові взаємовідносини ДПС — платник розповідає очільник ГУ ДПС у Дніпропетровській області Ганна ЧУБ (с. 10). Основний акцент — на сучасних можливостях Електронного кабінету.

Створюючи компанію за кордоном, зокрема, в так званих офшорах, або відкриваючи там банківський рахунок, більшість вітчизняних бізнесменів стикаються з деякими «місцевими» проблемами. Розберемося з найпоширенішими з них (с. 40). Продовження теми — у наступних номерах.

Питання зі штрафами за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та несвоєчасну сплату податку завжди викликають чималий інтерес у платників. А як бути зі штрафами, коли така несвоєчасність була викликана арештом коштів на рахунках (с. 18)?

Податкові наслідки продажу основних засобів традиційно цікавлять усіх платників єдиного податку. Вони викликані, з одного боку, специфікою основних засобів як об’єкта обліку, а з іншого боку, — особливостями формування об’єкта і бази оподаткування, що притаманні спрощеній системі. Зазвичай найбільші проблеми у платників податків виникають при оплаті об’єкта основних засобів частинами та у разі здійснення перехідних операцій (с. 45).

 На сьогодні залишається неврегульованим питання щодо оподаткування іноземних операцій з інвестиційними активами. Не виключено, що з метою уникнення суперечливого трактування інвестиційного прибутку, отриманого з джерел за межами України, як доходу, отриманого з джерел за межами України, необхідно внести зміни до відповідних статей ПКУ (с. 36).