Статьи

Акценти номера

20.09.2019 / 18:00

⇒ Світ змінюється. Тому щороку не спрацьовує все більше схем у сфері міжнародного податкового планування. Але багато хто з бізнесменів усе ще живе «офшорними» ілюзіями. Їх треба позбуватися (с. 28).

⇒ 30.09.2019 р. — останній день подання Звіту про КО за минулий рік. Сподіваємося, що підготовлений тематичний огляд різнопланових ІПК, присвячених ТЦУ, стане у пригоді всім платникам податків, яким доводиться мати справу з цією формою звітності (с. 32).

⇒ «Вісник» продовжує розповідати про можливі новації у сфері оподаткування (с. 4). Цього разу поговоримо, зокрема, про «скандальний» законопроект № 1210. Річ у тому, що поряд з важливою й потрібною податковою реформою, яка закладена в цьому законопроекті й продиктована приєднанням України до плану BEPS, законодавець планує внести до ПКУ низку змін, які будуть сприйняті бізнесом не надто радісно (с. 6).

⇒ Наприкінці серпня Держпраці почала керуватися новими порядками здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Спробуємо розібратися, що змінилося у процедурі трудових перевірок (с. 12).

⇒ Операції з постачання товарів за межами митної території України завжди викликали особливий інтерес в учасників ЗЕД. Така схема — один з можливих способів оптимізації сплати податків. Тому позиція ДФС щодо відсутності у цій ситуації українського ПДВ має сподобатися вітчизняним суб’єктам господарювання (с. 16).

⇒ Не сплатили податок, а потім взагалі виправили податкову звітність у бік зменшення податкового зобов’язання? Невже без штрафу та пені не обійтися? Суд вважає, що за таких обставин платник не несе фінансову відповідальність. Сплата податків має здійснюватися у грошовій формі. Тому подання платником уточнюючого розрахунку не є формою сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу, а тому в контролюючого органу відсутні підстави для застосування штрафних санкцій та пені (с. 40).

⇒ Тривалий час правомірність перебування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Реєстрі неприбуткових установ та організацій була під питанням. І ось нарешті Мінфін прояснив ситуацію: він пропонує кооперативам закріпити у статутах положення, які б відповідали вимогам ПКУ щодо заборони розподілу доходів неприбуткових організацій між членами, засновниками та працівниками. Саме за таких обставин ці кооперативи можуть розраховувати на статус неприбуткових (с. 18).

⇒ Уже більше року в разі відсутності монет дрібних номіналів роздрібні торговці мають здійснювати заокруглення загальних сум у фіскальному чеку. ДФС нагадала про це і зробила ще один важливий висновок: сума заокруглення не належить до об’єктів оподаткування ПДВ, а тому податкова накладна на таку суму не складається (с. 20).