Статьи

Акценти номера

04.10.2019 / 18:20

⇒ До  Верховної  Ради  було  внесено  на  розгляд  одразу  два  законопроекти, які запроваджують революційні зміни у сфері оподаткування іноземних компаній та їх власників в Україні. У разі прийняття запропонованих змін у такому вигляді протидія можливостям використання іноземних компаній для розмивання бази оподаткування здійснюватиметься одночасно за кількома напрямами: ТЦУ, оподаткування прибутків КІК, посилення контролю за господарською діяльністю в Україні всіх нерезидентів та позбавлення їх можливості вільно користуватися пільгами, передбаченими міжнародними угодами. Ймовірність прийняття цих змін дуже висока (с. 16). 

⇒ Ухвалення Верховною Радою законопроектів, які змінюють умови і порядок використання РРО, викликало у суспільстві неабиякий резонанс. Сергій ВЕРЛАНОВ переконаний, що нових правил використання РРО боятися не слід (с. 4). Податкова допоможе адаптуватися до змін.

⇒ За  останніми  оцінками  експертів,  прямі  бюджетні  збитки  від  контрабанди та порушень митних правил становлять від 63 до 93 млрд грн щороку. Тож розглянемо ключові митні схеми з мінімізації податків та рекомендації щодо їх усунення (с. 12).

⇒ Наявність будівель промисловості та їх перебування у власності промислових підприємств не гарантує права на преференцію з податку на нерухомість. З метою ідентифікації основного виду економічної діяльності  суб’єктів  господарювання  фахівці  ДПС  пропонують  аналізувати показники податкових накладних (с. 30).

⇒ У попередніх номерах було надано відповіді на найпоширеніші запитання, що виникають при створенні компанії за кордоном. Нині розберемося, з якими проблемами може зіткнутися вже діюча компанія (с. 32).

⇒ Чи має право резидент, який виплачує нерезиденту-посереднику прибуток за операціями з цінними паперами, підстави для застосування преференцій чинних міжнародних договорів з країнами резиденції фактичних отримувачів такого прибутку? Спробуємо з’ясувати (с. 28). 

⇒ Скаржник не погоджується з ППР. На його думку, сама по собі повторюваність здійснення певної діяльності не може свідчити про підприємницьку діяльність, а отже, його доходи мають оподатковуватися як доходи звичайної фізособи. ДПС — іншої точки зору (с. 34).

⇒ Податківці  розглянули  питання  щодо  оподаткування  операцій  зі  списання зіпсованих ТМЦ (с. 27). ДПС вважає, що витрати від списання вартості зіпсованих ТМЦ, сформовані платником податку за правилами бухобліку, не передбачають формування різниць для коригування фінрезультату.

⇒ Якщо  платник  ПДВ  здійснив  уцінку  товарів  та  у  подальшому  планує постачання таких товарів, то важливо правильно визначити базу оподаткування ПДВ. Вона не повинна бути нижче ціни придбання товарів (для раніше придбаних товарів) або звичайних цін (для самостійно виготовлених товарів) (с. 26).