Статьи

Акценти номера

18.10.2019 / 18:00

✔ У податковій сфері тільки й розмов, що про податкову амністію. Тому поміркуємо про її можливі наслідки (с. 10). При цьому зауважимо, що відповідний законопроект — лише частина майбутньої податкової реформи оподаткування доходів фізичних осіб. Очікується нульове декларування, непрямі методи, автоматичний обмін податковою інформацією, скасування банківської таємниці. До цього слід додати нове законодавство про контрольовані іноземні компанії (КІК) та імплементацію плану BEPS. За всіма цими нововведеннями «Вісник» активно слідкує.

✔ Нещодавно відбулася чергова конференція, присвячена оподаткуванню агробізнесу. Тому у журналі зупинимося на найбільш обговорюваних темах сьогодення — внесення змін до ПКУ та відкриття ринку землі (с. 4).

✔ Продовжуємо цикл статей про кримінальну відповідальність платників податків. Цього разу поговоримо про наслідки виклика на допит. Чи є можливість протидіяти зловживанням сторони обвинувачення (с. 34)?

✔ Верховна Рада підтримала зміни до МКУ щодо авторизованих економічних операторів (АЕО). Прийняття цих змін забезпечить, зокрема, надання суттєвих спрощень митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри. Очікується, що визнання статусу національних АЕО митними органами країн ЄС дасть змогу українським АЕО брати участь у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках (с. 22).

✔ Триває процедура ліквідації банку. Тому підприємство цікавиться: чи можна неповернені кошти віднести до складу сумнівної заборгованості в бухгалтерському обліку та до складу безнадійної заборгованості у податковому обліку? Спробуємо з’ясувати (с. 18).

✔ У разі коли за договором факторингу об’єктом факторингових операцій є гривнева дебіторська заборгованість, факторингові операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. Щодо оподаткування податком на прибуток податківці слушно зауважили, що положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями, пов’язаними з виконанням договору факторингу (с. 20). Такі операції відображаються за правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

✔ Помилкове зазначення коду водного об’єкта призводить до необхідності коригування податкових зобов’язань з рентної плати. Для виправлення помилково зазначеного коду платник рентної плати має скласти уточнюючу декларацію з додатком 5 до неї. Як заповнити цю звітність — читайте на с. 24 номера.