Статьи

Акценти номера

25.10.2019 / 18:00

✔  На сьогодні немає причин для застосування ознаки ділової мети до відносин між платниками податку на прибуток з надання безповоротної фіндопомоги. Адже надавач визнає витрати, а отримувач відповідно — доходи. Однак «завтра» може все змінитися… (с. 10).

✔  ДПС цілком обґрунтовано допускає подання платником ПДВ уточнюючої декларації за період, що був перевірений плановою перевіркою, та складання ним розрахунку коригування до податкової накладної за цей період (с. 17). Але за таких обставин у податкового органу є підстави для проведення документальної позапланової перевірки.

✔  Нульова ставка ПДВ на послуги з міжнародних перевезень не викликає заперечень. Натомість є питання щодо підтвердження факту надання послуг первинними документами (с. 20).

✔  ПКУ не містить правил коригування фінрезультату на різниці за операціями з передачі одних майнових прав в обмін на інші права. Втім у деяких випадках коригування фінрезультату не уникнути (с. 12).

✔  У загальному порядку оподаткуванню єдиним податком підлягає дохід, отриманий як плата за послуги з управління багатоквартирним будинком. Натомість особливість діяльності управителя полягає у тому, що він, з одного боку, є безпосереднім виконавцем робіт чи послуг (у межах надання послуги з управління багатоквартирним будинком), з іншого — може бути ще й посередником (у межах надання цільових послуг). А вартість робіт, виконаних за рахунок цільових коштів, не є доходом управителя. У разі надання послуг за посередницькими договорами доходом з метою визначення єдиного податку є сума отриманої винагороди (с. 14).

✔  Якщо внаслідок знищення товарних запасів у платника ПДВ утворився брухт чорних і кольорових металів, то постачання такого металобрухту звільняється від оподаткування ПДВ. При цьому нараховувати податкові зобов’язання за ст.199 ПКУ не потрібно (с. 24).

✔  Вважається, що особу, яка володіє нерухомим майном на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку. Але чому ж тоді суд пропонує орієнтуватися на дату державної реєстрації права власності на нерухоме майно (с. 22)?

✔  З кожним роком у світі зростає популярність електротранспорту. Саме тому влада стимулює розвиток ринку електрокарів та внесла зміни в ПКУ, які дають тимчасові податкові «пільги» щодо ввезення електромобілів на територію України. Але виникло запитання: чи поширюватиметься звільнення від оподаткування ПДВ на передачу в лізинг електротранспорту (с. 18)?

✔  Так буває, що після смерті приватний підприємець залишає по собі податкові борги. І не завжди такий борг перетворюється в безнадійний. Особливо у тих випадках, коли є спадкове майно і зацікавлені у ньому спадкоємці (с. 26).