Аналитика

Світ про оподаткування

25.11.2019 / 09:55

ОЕСР ВИМАГАЄ ВІД ОФШОРНИХ ЮРИСДИКЦІЙ «ЗДАВАТИ» КОМПАНІЇ БЕЗ ЕКОНОМІЧНОЇ ПРИСУТНОСТІ

31 жовтня ОЕСР висунула нові вимоги щодо обміну інформацією для юрисдикцій з номінальним або нульовим оподаткуванням компаній — Substantial Activities in No or Only Nominal Tax Jurisdictions: Guidance for the Spontaneous Exchange of Information.

За новими правилами у разі якщо компанія не забезпечила собі належну економічну присутність і є лише оболонкою, то компетентні органи офшорної юрисдикції зобов’язані повідомити податкові органи за місцем податкової резиденції бенефіціара такої компанії.

Це дасть змогу податковим органам провести відповідну перевірку бенефіціара на предмет декларування володіння закордонними активами. Очікується, що такий стандарт обміну інформацією застосовуватиметься вже з 2020 року.

ЄВРОПАРЛАМЕНТ — ЗА ЗАЛУЧЕННЯ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМ ДО СПЛАТИ ПДВ

14 листопада Європейський Парламент підтримав зміни до Директиви ЄС 2017/2455, які визначають порядок сплати ПДВ від продажів у Євросоюзі такими великими онлайн-платформами, як Amazon і Ebay.

У разі якщо нові правила оподаткування будуть затверджені Європейським Союзом, то з 2021 року це сприятиме щорічному надходженню до бюджету країн — членів ЄС близько 7 млрд євро.

БРИТАНСЬКИЙ ПРЕМ’ЄР ПЕРЕДУМАВ ЗНИЖУВАТИ ПОДАТОК НА ПРИБУТОК КОМПАНІЙ

У публічному виступі британський прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив про скасування запланованого зниження корпоративного податку з 19 до 17 %.

Як пояснив глава уряду, він має намір використовувати податкові надходження у розмірі 6 млрд фунтів на соціальні програми.

Борис Джонсон висловив сподівання, що представники бізнесу поставляться з розумінням до такого рішення і водночас заявив про свою підтримку малого та середнього бізнесу.

ВІДОМИЙ АВСТРІЙСЬКИЙ БАНК ЗАЛИШИВСЯ БЕЗ ЛІЦЕНЗІЇ

На 96-у році завершив свій трудовий шлях австрійський Meinl Bank (нещодавно перейменований в Anglo-Austrian Bank). За рішенням Європейського Центрального Банку 15 листопада 2019 року в Meinl Bank було відкликано ліцензію через незадовільний рівень комплаєнса. Раніше, протягом цього року, банк уже було оштрафовано на 500 тис. євро за недостатні заходи щодо боротьби з відмиванням коштів.

Серйозні проблеми у банку почалися в 2016 році, коли українська та австрійська влади почали розслідування ролі банку у відмиванні десятків мільйонів євро, пов’язаних із колишнім президентом України В. Януковичем. У 2017 році філія банку, розташована в Антигуа, виявилася задіяною у відмиванні корупційних мільйонів бразильської будівельної компанії Odebrecht.

Meinl Bank був одним з небагатьох австрійських банків, який охоче приймав як клієнтів громадян із пострадянського простору.      

УКРАЇНА РАТИФІКУВАЛА ДОПОВНЕННЯ ДО ПОДАТКОВОЇ УГОДИ З КІПРОМ

15 листопада Президент України підписав Закон про ратифікацію доповнень до податкової угоди з Республікою Кіпр1.

Нові положення наберуть чинності вже з 1 січня 2020 року.

Основні зміни стосуються оподаткування дивідендів (5/10 %), відсотків (5 %), а також доходів від продажу часток у кіпрських компаніях, у тому числі тих, які володіють нерухомістю в Україні.

Детальніше про це: Вісник. — 2019. — № 42. — С.4 (прим. ред.).

ІРЛАНДСЬКІ КОМПАНІЇ ЗОБОВ’ЯЗАНІ РОЗКРИТИ БЕНЕФІЦІАРІВ

Ірландські компанії, зареєстровані після 22.06.2019 р., повинні були в обов’язковому порядку подати відомості про своїх бенефіціарів до 22.11.2019 р. Декларування відбувається онлайн через Центральний регістр — Central Register of Beneficial Ownership of Companies and Industrial and Provident Societies (the Central RBO).

Штраф за приховання інформації про бенефіціарів компанії може сягнути 500,000 євро.

На відміну від британського регістру, інформація про бенефіціарів ірландських компаній не буде публічною і буде доступною лише компетентним органам Ірландії.

ПРОФЕСОР З МАЯМІ, ЯКИЙ НАПИСАВ КНИЖКУ ПРО БОРОТЬБУ З ВІДМИВАННЯМ КОШТІВ, ПОПАВСЯ ПІД ЧАС СПРОБИ ЗАСТОСУВАТИ ТЕОРІЮ НА ПРАКТИЦІ

Професора Університету Маямі, 73-річний Брюс Беглі, автора відомої книжки про боротьбу з відмиванням коштів та інших публікацій про фінансові злочини в США, було звинувачено у «відмиванні» коштів.

Як стверджують представники ФБР,  професор «відмив» 3 млн дол. з Венесуели через особисті банківські рахунки в США. Вчений залишив собі «скромну» винагороду у розмірі 300 тис. дол.    

Огляд підготував Олександр КОВТОНЮК,
експерт міжнародної інформаційно-консалтингової сфери