Статьи

Акценти номера

20.12.2019 / 18:00

Невпинно наближається 2020-й рік. Тому напередодні новорічних свят колектив журналу зичить усім нашим читачам міцного здоров’я, миру, сімейної злагоди та добробуту. Хай Новий рік принесе вам щедрі здобутки, а Різдвяні свята — радість і віру у світле майбутнє!

 Минулого року журнал «Вісник» чимало зробив для обізнаності платників податків. Про податки ми писали, роз’яснювали, коментували, інформували, систематизували… Як наслідок — Тематичний путівник ВІСНИК-2019 вийшов чималий за розміром та цікавий за змістом.

 Свята — це не тільки подарунки, а й податки та розрахунки! Саме тому напередодні свят журнал вирішив з’ясувати низку питань (с. 6), зокрема:

• як оподатковуються новорічні подарунки;
• чи включається вартість корпоративу до складу оподатковуваного доходу працівників;
• які особливості готівкових розрахунків у період свят;
• який порядок реєстрації у вихідні та святкові дні податкових та акцизних накладних;
• чи мають право працівники ДПС здійснювати перевірки у святкові дні;
• який порядок оплати роботи у святкові, вихідні та неробочі дні;
• який порядок оподаткування та митного оформлення новорічних подарунків з-за кордону

 Новорічна ялинка — не лише неодмінний атрибут зимових свят, а й досить цікавий об’єкт бухгалтерського обліку. Адже облік кожної конкретної ялинки залежить від цілої низки факторів, а сама ялинка може мати різні облікові нюанси (с. 12).

Нещодавно Декларація з податку на прибуток зазнала змін. Отже, визначимося з основними новаціями та з’ясуємо, коли вперше звітувати за оновленою формою (с. 22).

 Наприкінці року суб’єкти господарювання мають здійснити кілька традиційних операцій. Наприклад, у грудні їм наполегливо рекомендується здійснити річний перерахунок ПДФО та суми наданої податкової соціальної пільги (с. 44). Річний перерахунок доведеться провести навіть окремим платникам ПВД. Він стосується тих платників, які здійснюють як оподатковувані (за ставкою 20, 7, 0 %), так і неоподатковувані операції (с. 40).

 На сьогодні фактично прийнято рішення про впровадження в Україні правил КІК. Про це свідчить, зокрема, динаміка просування відповідних законопроєктів. Тому поговоримо про основні елементи правил КІК та їх взаємодію з правилами ТЦУ (с. 31).

 Не всі представництва нерезидентів вважають себе постійними в розумінні податкового законодавства. Втім інколи з таким розумінням не погоджуються податкові органи і нараховують податкові зобов’язання за результатами перевірок. У зв’язку з цим значну частину суперечок доводиться вирішувати у судах. Тому розглянемо думку з цього приводу ДПС (с. 34) та оточну судову практику (с. 35).