Статьи

Акценти номера

17.01.2020 / 18:00

⇒ Минулого тижня Верховна Рада імплементувала в українське податкове законодавство План протидії BEPS. Поки що — ключові новації (с. 10). Тим паче, що протягом минулого року у журналі вийшло чимало статей, присвячених цьому Плану. Докладний аналіз внесених змін планується одразу після підписання нових законів Президентом України.

⇒ Січень — традиційних час змін. Тож розпочнемо номер з тематичного огляду цьогорічних новацій. Поговоримо про нові рахунки для сплати податків, зборів та ЄСВ, вплив нових соціальних гарантій на оподаткування та «трудові» штрафи, скасування Звіту про суми податкових пільг, зміни до порядку заповнення податкової накладної, РРО-новації, електронну трудову книжку, проєкт закону про працю, новітні елементи боротьби з відмиванням злочинних доходів, електронну ТТН і режим використання підприємницьких рахунків ФОП (с. 4).

⇒ Податковий облік в акціонерних товариствах має певні нюанси. Більшість із них пов’язана з обігом акцій. Розглянемо такі операції детальніше. При цьому зробимо це через призму роз’яснень ДПС (с. 40).

⇒ Інколи так буває, що валюта платежу відрізняється від валюти поставки(с. 37). Як реагують (мають реагувати) банки на такі випадки під час здійснення валютного контролю?

⇒ Граничні строки ЗЕД-розрахунків стали темою чергової «гарячої лінії». Відповіді на запитання читачів опубліковано на с. 17 номеру.

⇒ ДПС вважає, що бонуси, нараховані на користь фізичної особи, є об’єктом оподаткування ПДФО. Утім на практиці більшість суб’єктів господарювання не поспішають виконувати роль податкових агентів (с. 32).

⇒ Сільгосптоваровиробник експортує продукцію за договором комісії (с. 22). Чи застосовується нульова ставка ПДВ? Хто її застосовує — виробник-експортер чи комісіонер?

⇒ ДПС не вимагає оподатковувати ПДВ операцій з конвертації кредиторської заборгованості (неповернута позика) у статутний капітал (с. 20). Але слід враховувати, що ПКУ не містить чіткої норми для такого однозначного ствердження стосовно корпоративних прав ТОВ.

⇒ Якщо фізична особа отримала в оренду земельну ділянку для ведення фермерського господарства і після цього створила таке господарство, то хто має сплачувати орендну плату? Існують різні точки зору (с. 34).

⇒ Держстат змінив порядки подання статзвітності у 2020 році. Змін зазнали форми звітності, терміни та періодичність подання окремих форм. Деякі форми скасовано, натомість з’явилися нові. Утім незабаром на суб’єктів господарювання очікують ще грандіозніші зміни — скасування 43 форм із 110 діючих.