Аналитика

Світ про оподаткування

20.01.2020 / 09:51

АМЕРИКАНСЬКІ ІНФОРМАТОРИ ДОПОМОГЛИ IRS ЗІБРАТИ 616 МЛН ДОЛАРІВ

Податкова служба США повідомила, що завдяки відомостям про факти ухилення від сплати податків, отриманим від добровільних інформаторів, минулого року вдалося додатково зібрати 616 млн дол. США. Ще близько 25 000 відкритих справ очікують розгляду в податковій службі.

Також за минулий рік інформаторам було виплачено понад 120 млн дол. як премії за надані відомості.

З моменту запуску програми заохочення завдяки відомостям інформаторів про податкові порушення з 2007 року держава додатково одержала понад 5,7 млрд дол., а винагорода становила лише менш ніж пів мільярда.

За умовами програми інформатори можуть розраховувати на винагороду в розмірі 15 — 30 % від суми несплачених податків, якщо її розмір перевищує 2 млн дол.

ВІД’ЄМНІ ПРОЦЕНТНІ СТАВКИ «ДІСТАЛИСЯ» ДО КІПРУ

Один із найбільших банків Кіпру Hellenic Bank планує запровадження від’ємних процентних ставок починаючи з 3 березня 2020 року.

Від’ємна процентна ставка в розмірі 0,6 % застосовуватиметься до рахунків корпоративних клієнтів, баланс яких перевищує 100,000 євро.

До власників індивідуальних рахунків така ставка не застосовуватиметься.

За розрахунками банку, нововведення дасть змогу покрити близько половини витрат, які несе сам банк, оплачуючи від’ємну процентну ставку Європейського центрального банку.

ДЛЯ БРИТАНСЬКОГО АРТ-РИНКУ ВКЛЮЧИЛИ ПРАВИЛА БОРОТЬБИ З ВІДМИВАННЯМ КОШТІВ

З 10.01.2020 р. у Великій Британії набирають чинності положення 5-ї директиви ЄС протидії відмиванню коштів.

Зокрема, нові правила покладають на представників британського арт-бізнесу, у тому числі галереї, аукціони, обов’язок ідентифікувати клієнтів, які укладають угоди, що перевищують 10,000 євро. Це має перешкодити операціям, які здійснюються з метою відмивання коштів. Слід зазначити, що під дію нового британського «антивідмивного» законодавства підпадають бухгалтери та податкові консультанти, які зобов’язані ідентифікувати бенефіціарів компаній клієнтів і у разі виявлених невідповідностей інформувати компетентні органи.

Також правила боротьби з відмиванням коштів поширюються на крипто-дилерів і агентів з оренди нерухомості.

ПАНАМА ЗАТВЕРДИЛА СТВОРЕННЯ РЕЄСТРУ БЕНЕФІЦІАРІВ КОМПАНІЙ

19 грудня 2019 року Національна Асамблея Панами підтримала законопроєкт № 169, який регулює створення і ведення реєстру бенефіціарів місцевих компаній. Ця ініціатива є реакцією влади на внесення Панами до «сірого» списку FATF у червні 2019 року.

Уряд Панами має додатково визначити дату початку застосування нових правил.

До реєстру вноситимуться дані про осіб, які контролюють від 25 % капіталу компанії. Для внесення даних до реєстру бенефіціарів відводиться 6 місяців, а про зміни в даних бенефіціарних власників необхідно буде повідомляти протягом 30 днів.

У разі ненадання даних компанія відображатиметься в публічному реєстрі компаній як така, що перебуває не в good-standing, а після двох років прострочення буде викреслена з публічного реєстру компаній. Крім того, за приховування даних або подання недостовірної інформації передбачаються штрафи для реєстраційних агентів у розмірі від 1 000 до 5 000 дол.

Реєстр бенефіціарів панамських компаній буде закритий для широкого загалу. Доступ до реєстру матимуть реєстраційні агенти і компетентні органи Панами.

ФРАНЦІЯ ВНЕСЛА БВО ДО «ЧОРНОГО» СПИСКУ

7 січня 2020 року уряд Франції вніс Британські Віргінські Острови до списку юрисдикцій, які не співпрацюють за податковими питаннями. Разом із Британськими Віргінськими Островами до списку останнім часом було додано Ангілью, Багами та Сейшели. Усього в списку налічується 13 юрисдикцій.

Уряд Британських Віргінських Островів переконаний, що сталося непорозуміння, і юрисдикцію найближчим часом буде викреслено з «чорного» списку. Між БВО та Францією підписано угоду про податкову співпрацю і провадиться практичний обмін податковою інформацією.

ОЛІГАРХИ З АФРИКИ ВІДДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ АЗІАТСЬКИМ ОФШОРАМ

Financial Times зазначає, що олігархи з африканського континенту дедалі частіше обирають місцем проживання і розміщення свого бізнесу фінансові центри Дубаю, Сінгапуру і Гонконгу, замість звичних Лондона, Монако, Цюриха й інших західних локацій.

В основному це пов’язано з тим, що традиційні західні фінансові центри висувають більш високі вимоги для підтвердження джерел походження статків. Водночас уряди азіатських фінансових центрів проводять політику, спрямовану на збереження комфортних умов для іноземних капіталів. Також важливим фактором є те, що посередники (банки, фінансові радники, юридичні й аудиторські фірми), що обслуговують африканських олігархів на заході, уже широко представлені в азіатських офшорних центрах.