Статьи

Акценти номера

24.01.2020 / 18:00

⇒ 16 січня Верховною Радою проголосовано за так званий антиофшорний закон. Безперечно, значна частина прийнятих змін обумовлена об’єктивною необхідністю врегулювати існуючі прогалини чи колізії в законодавстві. Однак у сукупності всі ці зміни призводять до вкрай жорсткої зміни режиму оподаткування операцій за участю нерезидентів. Очікуючи на вирішення технічних питань із підписанням законодавчого акта, зупинимося на найбільш знакових новаціях (с. 4).

⇒ Наближається період подання різнопланових податкових декларацій.Хтось звітує за минулий рік, комусь доводиться думати про рік поточний. Саме напередодні прийдешнього великого «переполоху» податкові органи активізувалися із роз’ясненнями на тему «Що, кому, коли і як декларувати». Тож зробимо їх огляд (с. 7).

⇒ Підприємство розташовано на земельній ділянці, але право оренди на неї не оформлено (с. 46). Чи зобов’язано підприємство сплачувати плату за землю? Чи загрожує йому стягнення місцевим органом самоврядування компенсації шкоди, завданої в результаті користування неоформленою земельною ділянкою? ДПС наполягає на тому, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю (у тому числі орендну плату) з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (с. 48).

⇒ Найкращим переходом у рік 2020 є підсумок тих тенденцій, які показав рік 2019. Зміни завжди накладаються на певний фундамент. Подивимося, з чого складався цей фундамент в частині плати за землю через призму індивідуальних податкових консультацій. Адже такі консультації слугують певним маяком для уникнення помилок іншими платниками (с. 42).

⇒ Щороку починаючи з 1 січня в Україні стартує кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Тож опишемо порядок подання Декларації про доходи та на прикладах розглянемо процедуру її заповнення (с. 26).

⇒ Верховний Суд вирішив, що після адміністративного оскарження платник податків має право оскаржити в суді ППР про нарахування податкового зобов’язання протягом місяця. Раніше вважалося, що незалежно від використання платником податків права на адміністративне оскарження строк звернення до суду з адміністративним позовом про оскарження рішення контролюючого органу становить 1095 днів (с. 54).

⇒ Інколи у ланцюгу операцій з нерезидентами з’являться вітчизняні суб’єкти господарювання (с. 20). Чи визнаються такі операції ТЦУ-контрольованими?

⇒ ДПС визнала, що конкретний правонаступник реорганізованого підприємства може врахувати у себе «від’ємне значення об’єкта оподаткування податку на прибуток» підприємства-попередника. Однак усім іншим правонаступникам доведеться зіткнутися з певними труднощами (с. 24).

⇒ Порядок справляння митних платежів щодо товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення на митну територію України, має свою специфіку. Зокрема, ДПС роз’яснила порядок віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, які сплачуються при тимчасовому ввезенні товарів (с. 51).