Статьи

Незаконное изготовление алкогольных напитков: проблематика привлечения к ответственности

12.10.2021 / 11:25
Незаконное изготовление алкогольных напитков: проблематика привлечения к ответственности

Микита ЗАДОРОЖНИЙ,
адвокат ID Legal Group


Згадуючи про діяльність слідчих податкової міліції (яку все ніяк остаточно не замінить новостворене Бюро економічної безпеки) пересічні громадяни схильні вважати, що ними розслідуються лише правопорушення, які полягають в умисному ухиленні від сплати податків, але це не зовсім вірна думка.

Вказаним слідчим підслідна ціла низка статей Кримінального кодексу України, деякі з них  хоча віддалено пов’язані з несплатою податків (хоча б тому, що навряд чи з незаконної діяльності їх хтось сплачує), але все ж таки не передбачають у своїй диспозиції такого порушення.

Однією з них є стаття 204 КК України, яка, серед іншого, передбачає відповідальність за незаконне виготовлення алкогольних напоїв.

Чи варто приділяти увагу цій нормі, адже має бути так: якщо алкогольні напої виробляються без ліцензії, в антисанітарних умовах – відповідальність гарантована. Але не все так просто.

Всім і кожному відомо, що головним правилом Кримінального кодексу України є «все, що не заборонено - дозволено». ККУ забороняє вчиняти певні діяння шляхом внесення їх як до окремих його статей, так і до частин статей, що передбачають декілька діянь. Спосіб внесення значення не має – якщо передбачено, то цього робити не можна.

Відтак, ми з’ясували, що не можна незаконно виготовляти алкогольні напої. Але виникає питання: що означає «незаконно» і що означає «алкогольні напої»? Пересічний громадянин може сказати, що це «адвокатські штучки»: ну що може бути незрозумілим у цих словах? Незаконно – це неправильно, а алкогольні напої – настільки все ясно, що і слів витрачати шкода. Але, як завжди, є «але».

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания