Новости

Миндоходив всегда готово к конструктивному диалогу с бизнесом, — А. Клименко

01.04.2013 / 11:26
Миндоходив всегда готово к конструктивному диалогу с бизнесом, — А. Клименко

Міністерство доходів і зборів України, як стабільний та прогнозований партнер для бізнесу, завжди готове до конструктивного діалогу з бізнесом у питаннях гармонізації податкової та митної політики та поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Про це повідомив Міністр Олександр Клименко на зустрічі з представниками Американської торгівельної палати.


«Забезпечення легкості ведення бізнесу в Україні — це завдання, над яким сьогодні за дорученням Президента працює і Міндоходов, і уряд в цілому. У минулому році в рейтингу Doing Business Україна вже піднялася на 15 пунктів, у сфері оподаткування — на 18. Але ми не можемо собі дозволити жити минулими перемогами, потрібний постійний рух вперед, динаміка. У нас амбітна мета — увійти до ТОП-100 країн за легкістю ведення бізнесу. І ми бачимо шляхи її досягнення», — запевнив Міністр іноземних інвесторів.

За словами Олександра Клименка,  Міністерство постійно  працює над удосконаленням системи адміністрування податків і митних процедур, розширенням можливостей електронних сервісів та спрощенням звітності.  Міністр підкреслив, що електронні сервіси будуть активно запроваджуватися не тільки в податковій сфері, де вони вже є звичним явищем, а й у митній. Вже зафіксоване істотне зростання кількості оформлених електронних митних декларацій. Так, якщо в січні 2012 року кількість митних декларацій, оформлених в електронному вигляді становила лише 2% від усієї кількості оформлених декларацій, то у лютому 2013 року в електронному вигляді оформлено 75% митних декларацій.

Важливим завданням Міністерства є своєчасне відшкодування ПДВ для підтримки обігових коштів підприємств. Американські компанії, до речі, серед лідерів за відшкодуванням ПДВ. Так, у 2012 році при заявці на відшкодування на розрахункові рахунки від американських підприємств 3,4 млрд.грн, було відшкодовано 3,8. млрд. грн. Інвестори з США  досить активно користуються автоматичною системою відшкодування ПДВ — за цією системою у 2012 році відшкодовано 41,6% всіх сум (1,5 млрд.грн).

Серед пріоритетів Міністерства Олександр Клименко також назвав створення рівних конкурентних умов для бізнесу за рахунок детінізації економіки, боротьби з контрабандою, законодавчого запровадження механізмів контролю за трансфертним ціноутворенням. Не менш  важливим напрямом роботи є інвентаризація податкових пільг, яку на даний момент проводить Міндоходів у складі спеціально створеної для цього урядової комісії.

«Ми маємо намір залишити тільки ті пільги, які дійсно виконують свою стимулюючу функцію. Питання скасування пільг ми плануємо винести на обговорення з бізнесом, у тому числі, в рамках Інвестиційної Ради, щоб інвестори самі дали оцінку доцільності тих чи інших пільг», — зауважив Міністр.

Нагадаємо, Інвестиційна Рада створюється при Міністерстві доходів і зборів як консультативно-дорадчий орган задля зміцнення партнерських стосунків і забезпечення прямого діалогу з вітчизняними та іноземними інвесторами. До її складу увійдуть керівники та провідні фахівці Міністерства, представники бізнес-асоціацій,  топ-менеджери національних та зарубіжних компаній. На даний момент проходить процес інституційного становлення цього органу.


Прес-служба Міндоходів України

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42