Новости

Миндоходов будет изучать эстонский опыт по внедрению электронных сервисов

15.04.2013 / 11:24
Миндоходов будет изучать эстонский опыт по внедрению электронных сервисов

Україна цікавиться естонським досвідом запровадження електронних сервісів для платників податків та інноваціями у сфері онлайн-обміну інформацією під час митного оформлення вантажів. Це ті питання, над якими зараз працює Міністерство доходів і зборів задля підвищення якості адміністрування податкових і митних платежів та спрощення умов ведення бізнесу в Україні. Про це під час зустрічі з Прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.


«Ми інформовані про досвід реалізації проекту електронної держави в Естонії, зокрема, у сфері  надання громадянам податкових та митних послуг. Політика українського уряду також спрямована на електронізацію процесу надання адміністративних послуг громадянам, і у нас вже є значні результати в цьому напрямі», — підкреслив Міністр.

Зокрема, за словами О.Клименка, в Україні в електронному вигляді сьогодні подають звітність вже більше 98% платників ПДВ. Досягнуто суттєве зростання кількості оформлених електронних митних декларацій: їх кількість у загальному обсязі поданих митних декларацій збільшилася з 2% у січні 2012 року до 78% у березні поточного року. Щоб процес переходу платників на електронні сервіси проходив більш активно, Міністерство надає  всім бажаючим можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис в сервісних центрах.

«Україна та Естонія рухаються в одному тренді, тому є суттєвий  простір для обміну досвідом та співробітництва, в першу чергу, в сфері електронізації митних процедур. У нашій країні час митного оформлення товарів після впровадження нового законодавства зменшено вчетверо, з доби до шести годин. Фактично ж середній час оформлення вантажу — півтори години на імпорт та сорок хвилин на експорт. Документообіг скорочено до трьох документів», — зауважив О. Клименко.

Зокрема,  керівник Міндоходів висловив зацікавленість у моніторингу пілотного проекту транскордонного співробітництва Естонії та Росії, який має на меті підвищення пропускної здатності митних пунктів Койдула і Кунічіна Гора за рахунок попереднього бронювання часу перетину кордону через спеціальну електронну систему.


 Прес-служба Міндоходів

«Горячие линии»

Дата: 19 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42