Новости

Комитет рекомендует

31.05.2013 / 13:12
Комитет рекомендует

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення зміни до Податкового кодексу України у зв’язку із проведенням економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості


Законопроектом (реєстр. №2488) пропонується змінити чинні умови пільгового оподаткування підприємств суднобудівної промисловості, що встановлені Податковим кодексом, а також надати нові пільги в оподаткуванні.

Члени Комітету, підтримуючи надання стимулів з оподаткування для суднобудівної галузі, висловили окремі зауваження щодо проекту.

На засіданні зазначалося, що проектом передбачається включення до складу витрат суднобудівного підприємства всієї суми роялті, нарахованої на користь нерезидента, якщо вона стосується прав інтелектуальної власності щодо програмного забезпечення автоматизації проектно-конструкторських, інженерних та інжинірингових робіт.

Сьогодні у Кодексі норми щодо включення нарахованих сум роялті до складу витрат обмежені (в обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу (виручки) від реалізації продукції від користування авторськими, суміжними правами на кінематографічні фільми іноземного виробництва, музичні та літературні твори). Тому народні депутати запропонували передбачити у законопроекті положення щодо віднесення на витрати суми роялті, нарахованої на користь нерезидента, у межах норм, встановлених Податковим кодексом.

Також проектом пропонується змінити пільговий порядок оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення окремих товарів для будівництва, ремонту, модернізації морських, річкових суден та інших плавучих засобів, скасувавши механізм сплати податку на додану вартість податковим векселем з одночасним запровадженням механізму звільнення від оподаткування ПДВ таких операцій та встановленням переліку кодів УКТ ЗЕД.

Члени Комітету, зазначили, що пропозиція щодо скасування податкового векселя шляхом виключення повністю підрозділу 3 Розділу ХХ Кодексу є некоректною, оскільки норми цього підрозділу поширюються не лише на підприємства суднобудівної промисловості, а й на суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти.

Що стосується встановлення переліку кодів УКТ ЗЕД, то аналогічний перелік передбачається при звільненні від сплати мита, який пропонується запровадити проектом закону «Про внесення зміни до Митного кодексу України у зв’язку із проведенням економічного експерименту щодо державної підтримки суднобудівної промисловості» (реєстр. №2489).

Тому положення щодо звільнення від ПДВ операцій з ввезення окремих товарів для суднобудівних підприємств може містити посилання на перелік, який буде встановлено Митним кодексом України (по аналогії як це встановлено для підприємств літакобудування, космічної діяльності тощо).

На засіданні йшлося й про те, що законопроектом пропонується розширити пільгу з плати за землю для підприємств суднобудівної галузі, звільнивши такі підприємства від сплати орендної плати — у разі оренди земель, у тому числі водного фонду (акваторії), державної або комунальної власності. Сьогодні підприємства суднобудівної галузі звільнено від сплати земельного податку. У такий спосіб значно збільшується обсяг пільг з плати за землю, надходження від якого зараховуються до відповідних місцевих бюджетів, що призведе до  зменшення надходжень до цих бюджетів.

Однак, згідно з вимогами Закону «Про оренду землі» орендна плата за землю є платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою і не належить до податків або зборів, а тому її справляння та надання пільг щодо її сплати не може регулюватися Податковим кодексом. Тому, вважають парламентарії, пропозиція щодо звільнення «від сплати орендної плати — у разі оренди земель, у тому числі водного фонду (акваторії)» є некоректною.


Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

«Горячие линии»

Дата: 5 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42