Письмо

Письмо Минсоцполитики Украины, Государственного центра занятости от 20.06.2013 № Д4-01-3626/0/6-13

20.08.2013 / 15:09
Письмо Минсоцполитики Украины, Государственного центра занятости от 20.06.2013 № Д4-01-3626/0/6-13

Про компенсацію за створення нових місць

Відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про зайнятість населення» фізична особа — підприємець має право одержувати за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:

як роботодавець — інформаційно-консультаційні та інші послуги, передбачені законодавством;

як застрахована особа — матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги.

Законом України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 1 січня 2013 р., передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування на них громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема молоді, якій надається перше робоче місце, одиноких батьків, інвалідів, осіб, яким до настання пенсійного віку залишилося 10 і менше років та інших.

Механізм компенсації роботодавцю виплат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 р. №  347 «Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення», яка набрала чинності з 30 травня 2013 р. Компенсація роботодавцю виплачується щомісяця протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження його зайнятості протягом двох років.

Нововведенням є також стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця і працевлаштовує на них безробітних на два роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. При цьому працівники, прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені з ініціативи роботодавця та за згодою сторін.


В. о. директора Н. РАЛЬКО