Другие налоги
Тема: Налог на прибыль

Об утверждении Обобщающей налоговой консультации относительно налогообложения прибыли, полученной в результате совместной деятельности на территории Украины без создания юридического лица

Керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, з метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства наказую:

1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи (додається).

<...>

4. Наказ набирає чинності з дня оприлюднення.

<...>


Голова О. В. КЛИМЕНКО

Затверджено
наказом ДПС України
від 05.07.2012 р. № 582

Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування прибутку, отриманого в результаті спільної діяльності на території України без створення юридичної особи

У консультації використовуються такі скорочення: Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI - Кодекс.

Оподаткування спільної діяльності на території України без створення юридичної особи визначається п. 153.14 ст. 153 Кодексу.

Відповідно до пп. 153.14.1 п. 153.14 ст. 153 Кодексу спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (пп. 153.14.2 п. 153.14 ст. 153 Кодексу).

Згідно з пп. 153.14.3 п. 153.14 ст. 153 Кодексу виплата (нарахування) частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до/або під час такої виплати.

Запитання. Чи включається до складу доходів учасника договору про спільну діяльність прибуток, отриманий таким учасником при розподілі суми прибутку від спільної діяльності між учасниками договору?

Відповідь. Враховуючи те, що прибуток від спільної діяльності оподатковується до або під час його виплати учасникам такої спільної діяльності, такий прибуток повторно не оподатковується і не включається до складу доходів учасників спільної діяльності.


Заступник директора Департаменту оподаткування юридичних осіб - начальник
Управлінняадміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Н. В. ХОЦЯНІВСЬКА