Статьи

Что посеешь, то и пожнешь

Працівниками відділу податкової міліції Новоукраїнської МДПІ виявлено підпільне виробництво з підготовки, фасування та реалізації посівного матеріалу зернових культур під торговими марками відомих світових брендів.


Незаконне виробництво розташовувалось у складському приміщенні одного із сіл Гайворонського району.

Процес вирощування посівних матеріалів доволі непростий, такий, що потребує чималих капіталовкладень. Однак місцевий підприємець не переймався необхідністю дотримання визначених умов — пішов найпростішим шляхом... підробки. Аби насіння соняшнику та кукурудзи мало необхідний товарний вигляд, підприємливий селянин за допомогою пульверизатора та червоної фарби надавав зерну необхідного кольору, як такому, який ніби-то оброблено засобами захисту від шкідників.

Пакувальну тару так само вправно маркував під фірмові упаковки відомих світових брендів США, Франції та України, які користуються попитом на ринку зернових культур.

У підтвердження — з незаконного обігу вилучено 16 дерев’яних кліше різних розмірів для маркування продукції, обладнання (саморобна машинка для очищення насіння, швейна машинка, дві бетономішалки, калібрований сепаратор «Аэромех» тощо). Водночас вилучено посівний матеріал, який ще не встигли розфасувати — близько 10 т ячменю, 15 т пшениці та 700 паперових мішків для розфасовки з логотипами відомих торгових марок, а також майже 25 т вже розфасованого посівного матеріалу.

Орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить майже 500 тис. грн.

Вилучене майно передано на відповідальне зберігання до вирішення справи по суті.


Анжела ДЗІНЗЮРА,
прес-офіцер УПМ ДПА у Кіровоградській області