Новости

«Пізнайко» и налоговый мир

Педагоги дошкільного навчального закладу № 37 «Пізнайко» проводять роботу з правового та громадянського виховання дошкільнят, формування у них економічної та податкової культури.

Що таке податки, звідкіля вони беруться і куди спрямовуються, дізнаються вихованці старших груп дитячого садочка № 37 «Пізнайко» м. Бердянська на економічних заняттях «Все про податки». Вже змалку діти вчаться робити свої маленькі економічні відкриття та відчувати радість успіху від цього.


На економічних заняттях «Все про податки»Кожен педагог підходить до занять індивідуально, тому вони цікаві та неординарні і проходять у формі гри або за участю казкових героїв.

Кілька занять — і діти залюбки розповідають не тільки де працюють їхні батьки, а й пояснюють, яку користь суспільству приносять тато й мама своєю працею. Дітлахи знають багато прислів’їв про працю і навіть самостійно розгадують кросворди на тему податків, роблять аплікації, з яких можна дізнатися, куди витрачаються сплачені кошти.

Малюки вже показали певні результати і на відкритому занятті, на яке окрім батьків запросили податківців із Бердянської ОДПІ, своїми відповідями та міркуваннями вразили гостей.

Зокрема, малята розповіли присутнім, що гроші з бюджету надходять до державної скарбнички. А звідти — на утримання дитячих садків, шкіл, лікарень, на виплату зарплати вчителям, вихователям, лікарям, військовим, науковцям. Діти наперебій хвалилися, що з тієї ж скарбнички їхні бабусі й дідусі одержують пенсію, студенти — стипендію, багатодітні сім’ї — допомогу.

Крім таких економічних занять у ДНЗ «Пізнайко» постійно проводяться й інші заходи — КВК «Як стати підприємцем», творча гра «Відкриваємо супермаркет», конкурс казок «Економічні пригоди з улюбленими героями» і, звичайно, щорічний конкурс малюнків на податкову тематику «Податки — очима дітей».

Працівники відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян, які були присутні на відкритому уроці, розповіли вихователям і батькам про цьогорічну кампанію декларування доходів. Зокрема, наголосили на тому, що відтепер згідно з положеннями Податкового кодексу України продовжено строк подання декларацій до 1 травня поточного року. Фахівці Бердянської ОДПІ також розповіли про порядок отримання податкового кредиту з оплати за навчання.

Однак співпраця Бердянської ОДПІ та ДНЗ «Пізнайко» на цьому не закінчується. Податківці планують продовжувати допомагати дітям поглиблювати знання з податкової та економічної тематики, натомість на свята завжди з нетерпінням чекають їх до себе в гості.


ДПА у Запорізькій області