Новости

На пути к европейским стандартам

У ДПА України відбулися семінари, на яких обговорювалися зміни в оподаткуванні та обслуговуванні платників податків у зв’язку з ухваленням Податкового кодексу України.

У роботі семінарів взяли участь начальник Управління міжнародних зв’язків ДПА України Юрій ГЛАДУН, фахівці ДПА України та експерти Генеральної дирекції державних фінансів Франції.


Обговорення проводились у рамках реалізації програми співробітництва на 2011 р. між ДПА України та Генеральною дирекцією державних фінансів Франції. Зокрема, йшлося про реформування організаційної структури та управління людськими ресурсами, відшкодування ПДВ, податкові кредити тощо.

 «Питання управління людськими ресурсами та реформування організаційної структури набувають актуальності в умовах модернізації Державної податкової служби України. Ми продовжуємо діалог, розпочатий минулого року, і вважаємо, що досвід Франції буде корисним для нас, особливо на етапі реорганізації», — зазначив Юрій Гладун.

За його словами, у Податковому кодексі України вдосконалено адміністрування податків і зборів, зокрема відшкодування ПДВ. Урахування досвіду європейських країн щодо цього наближує податкове законодавство України до європейських стандартів.

Учасники семінару — працівники Департаменту контролю за відшкодуванням податку на додану вартість ДПА України ознайомили французьких колег з нормами Податкового кодексу України, які передбачають процедуру автоматичного відшкодування ПДВ і визначають критерії відбору компаній для його отримання.

За словами працівників цього Департаменту, запровадження автоматичної системи відшкодування ПДВ дасть змогу податковим органам в оперативному режимі та без контакту з податковою службою здійснювати відшкодування податку  своєчасно, особливо щодо сумлінних платників.

Паралельно визначиться коло платників, які належать до категорії ризикових з незадовільною податковою історією, активізується робота з ними та процес перевірок декларацій з від’ємним значенням ПДВ у законодавчо встановлені терміни.

Експерти Генеральної дирекції державних фінансів Франції ознайомили присутніх з організаційною структурою свого відомства та особливостями відшкодування податку на додану вартість у Франції.


Сергій СОБУЦЬКИЙ

Учасники семінару