Новости

Активность плательщика как показатель профессионализма налоговиков

Нещодавно відбулося засідання розширеної колегії ДПА у м. Севастополі, присвячене підсумкам минулорічної діяльності податкової служби міста. Особливу увагу посадовці приділили обговоренню питань співпраці податківців з представниками міської влади, котрі також взяли участь у заході, з іншими відомствами, фахівці яких спільно з податковою службою м. Севастополя мають забезпечити ефективний захист фінансових інтересів держави.


Голова ДПА у м. Севастополі Юрій КарповНа думку голови ДПА у м. Севастополі Юрія Карпова, нинішнього року запорукою стабільного зростання податкових надходжень має стати передусім економічний поступ у регіоні, повернення попередніх і залучення нових платників податків та інвесторів, оскільки передумови для цього існують. Під час виступу Юрій Карпов оприлюднив показники щодо виконання завдань з наповнення бюджетів усіх рівнів у 2010 р., зауваживши, що до зведеного бюджету надійшло податкових коштів на суму 1,2 млрд. грн.

Минулого року місцевий бюджет м. Севастополя поповнився надходженнями на суму 688 млн. грн, що становить 102,7% від розпису міської та районних рад. Цьому неабияк сприяли заходи податківців м. Севастополя, спрямовані на недопущення виплати зарплат «у конвертах» і зростання рівня офіційних виплат. Таким чином, фонд оплати праці було збільшено на 16,5 млн. грн. Відтак обсяги сплати податку на доходи фізичних осіб збільшились на 2,6 млн. грн., а в цілому до місцевої скарбниці спрямовано надходжень з цього податку на суму 488 млн. грн. Зокрема, 11,4 млн. грн. надійшло за рахунок погашення протягом року заборгованості по заробітній платі. Крім того, севастопольськими податківцями до наповнення міського бюджету  було залучено одне з найважливіших джерел— плата за землю, завдяки якому міський бюджет отримав 122,6 млн. грн., або 102% від розпису міськради.

У м. Севастополі, зі слів Юрія Карпова, спостерігається позитивне співвідношення обсягів надходжень з показниками економічного розвитку регіону, а також зі стуктурою і специфікою платників податків у регіоні. Так, на обліку в органах податкової служби м. Севастополя перебувають вісім суб‘єктів господарської діяльності, включених до реєстру великих платників податків, на співпрацю з якими керівники ДПА у м. Севастополі покладають особливі сподівання.

Активних платників — юридичних осіб — суб’єктів малого й середнього бізнесу в регіоні налічується до 500. Податківці спрямовують платників податків цієї категорії на добровільне виконання податкових зобов’язань у повному обсязі і докладають усіх зусиль для виявлення та руйнування схем мінімізації податкових відрахувань підприємствами групи ризику.

Втім деякі суб’єкти господарювання недостатньо відповідально ставляться до наповнення бюджету. Подеколи — з об’єктивних причин, оскільки чимала частка підприємств перебувають на спрощеній системі оподаткування або є бюджетними установами. До таких платників належать комунальні підприємства, військові частини як України, так і Чорноморського флоту Російської Федерації.

— Ми працюємо над втіленням у життя ефективної моделі відносин з підприємцями на засадах прозорості та взаєморозуміння, стимулюючи бізнес до економічного зростання. За таких умов податкова служба регіону готова спільно з міською держадміністрацією забезпечувати пріоритетні умови для розвитку, приміром, тільки-но започаткованого бізнесу, — зауважив під час виступу голова ДПА у м. Севастополі. — В оновленому податковому законодавстві передбачено цікаві нововведення, скажімо, нульова ставка податку на прибуток для таких підприємств. У цілому з набранням чинності Податковим кодексом України не лише суттєво змінюється порядок адміністрування майже всіх податків і зборів, а й з’являються додаткові резерви з наповнення, зокрема, місцевого бюджету, до якого спрямовуються 50% від збору за спеціальне водокористування та збору за користування надрами державного значення, плати за ліцензії на виробництво, право імпорту й оптову торгівлю алкогольними напоями.

Наразі податкова служба м. Севастополя активно працює над роз’ясненням норм Податкового кодексу, налагоджуючи механізми адміністрування як нових податків і зборів, так і тих, що існували раніше, з огляду на зміни в законодавстві.


Тетяна КОРОТКІХ-МАРКЕВИЧ,
начальник прес-служби  ДПА у м. Севастополі