Новости

В ГНА Украины состоялась встреча с представителями МВФ

2 лютого 2011 р. у ДПА України відбулася робоча зустріч в. о. Першого заступника Голови ДПА України Сергія ЛЕКАРЯ з представниками місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Стефаном РУДЕТОМ і Гьостом ЛЮНГМАНОМ. У заході також взяли участь радник Представництва МВФ в Україні Ігор ШПАК, керівники структурних підрозділів ДПА України.


За словами в. о. Першого заступника Голови ДПА України Сергія Лекаря, співпраця з представниками МФВ корисна для податкової служби, адже в процесі роботи місії її фахівці вносять багато важливих пропозицій, які використовуються у роботі податкової.

Сергій Лекарь поінформував присутніх, що у січні 2011 р. виконано завдання із забезпечення надходжень до бюджету.

Під час засідання обговорювалося питання адміністрування податку на додану вартість, зокрема впровадження системи автоматичного відшкодування ПДВ.

«Було розроблено критерії, за якими визначаються ті платники податку на додану вартість, які мають право на автоматичне відшкодування ПДВ. Для платників, які не мають певних ризиків, обробка декларацій здійснюватиметься у скорочений термін, що, відповідно, сприятиме якнайшвидшому поверненню ПДВ», — зазначив в. о. Першого заступника Голови ДПА України.

Значна увага приділяється і модернізації та реформуванню податкової служби. Так, на сьогодні значно покращено роботу з обслуговування платників податків: надання якісних послуг платникам, удосконалення обслуговування великих платників. У рамках проекту модернізації ДПС заплановано створення Офісу великих платників податків.

«Значна кількість платників податків хочуть обслуговуватися саме в Офісі великих платників. Ми напрацьовуємо нові форми обслуговування, процедури двостороннього спілкування та онлайновий режим надання консультацій щодо сплати платежів до бюджету», — наголосив Сергій Лекарь.

Представники МВФ запропонували низку рекомендацій українським колегам, які сприятимуть ефективній роботі та модернізації служби.

У ДПА України відбулася зустріч з представниками МВФ