Новости

Общественная польза диалога

На заседании Общественной коллегии при ГНА Украины подведены итоги работы за 2010 г.

Співпраця між владою і провідними громадськими організаціями дає змогу оперативно реагувати на виклики сьогодення, вирішуючи спірні питання шляхом діалогу. На цьому наголосив в. о. Першого заступника Голови ДПА України Сергій ЛЕКАРЬ під час нещодавнього засідання Громадської колегії при ДПА України. У заході також взяли участь співголова Колегії Олексій ШИТРЯ, її члени, керівники структурних підрозділів центрального апарату відомства.


Орієнтація на якість

«Завдяки нашим зусиллям зроблено вагомий внесок у формування норм Податкового кодексу. Чимало членів Громадської колегії при ДПА України долучилися до цього процесу, надаючи пропозиції як з розробки Кодексу, так і щодо підготовки інших нормативних документів», — зазначив Сергій Лекарь. На його думку, координація дій податківців і представників інститутів громадянського суспільства дасть позитивний результат, адже стосується вдосконалення діяльності податкової служби і зорієнтована на більш якісне обслуговування кожного платника.

На засіданні було підбито підсумки роботи за минулий рік, схвалено Звіт виконання Плану заходів ДПА України з реалізації у 2010 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затверджено проект аналогічного плану на поточний рік. Обидва документи протягом січня 2011 р. було розміщено на офіційному сайті ДПА України для публічного обговорення. Крім того, розглядалися зміни в антикорупційному законодавстві й заходи з протидії хабарництву серед податківців, особливості приймання та обробки звітності в електронному вигляді, нововведення щодо реєстрації платників ПДВ. «Ми маємо бути партнерами платників податків, тому постійно дбаємо про створення належних умов виконання підприємцями законодавчих вимог і намагаємося не допускати проявів корупції чи інших зловживань», — зауважив в. о. Першого заступника Голови ДПА України.

Сергій Лекарь повідомив, що задля сприяння більш зручному застосуванню норм Податкового кодексу керівництвом відомства започатковано низку нових моделей спілкування з платниками. Зокрема, віднедавна відповіді на актуальні запитання можна буде почути не лише на семінарах, «гарячих лініях» у редакції журналу «Вісник податкової служби України» чи за телефоном контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, а й під час відеосемінарів та інтернет-конференцій.

Консультації від професіоналів

Вагомою є роль членів Громадської колегії при ДПА України в роботі консультаційних центрів з роз’яснення податкового законодавства, яких відкрито понад 700 по всій Україні. «Ми потребуємо й потребуватимемо консультацій від вас як кращих бухгалтерів та аудиторів, оскільки є ще напрями, в яких маємо попрацювати. Йдеться про методи нарахування амортизації, ведення обліку доходів і витрат суб’єктами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, прийняття нових форм уніфікованих декларацій тощо», — наголосив Сергій Лекарь. За його словами, все це супроводжуватиметься подальшим спрощенням адміністративних процедур.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» незабаром повинно бути сформовано склад Громадської ради при ДПА України й проведено її установче засідання. В. о. Першого заступника Голови ДПА України висловив сподівання на якнайшвидшу появу цього консультативно-дорадчого органу, що має прийти на зміну діючій Громадській колегії. «Попри напружені показники з наповнення бюджетів усіх рівнів у поточному році, рухаючись далі пліч-о-пліч із виразниками інтересів підприємств та організацій, ДПА України докладе максимум зусиль, щоб виконати завдання уряду — забезпечити належні надходження, а отже, фінансування всіх соціальних виплат, передбачених бюджетним розписом», — підсумував Сергій Лекарь.


Ольга ГЕРМАНОВА