Новости

Отчитывается УНМ ГНА в Сумской области

  • З початку року заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Сумській області, до Держбюджету України додатково надійшло 62,2 млн. грн. Доведені завдання виконано на 103,6%.
  • Викрито 80 злочинів, у тому числі 28 — за фактами ухилення від сплати податків.
  • За кримінальними справами, направленими до суду, відшкодовано 7,1 млн. грн.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 18,3 млн. грн.
  • Внаслідок посилення контролю за процесами відшкодування ПДВ попереджено втрати бюджету на суму 28,1 млн. грн.
  • У рамках операції «Гральний бізнес» припинено незаконну діяльність 35 гральних закладів. За фактами заняття забороненими видами діяльності порушено 2 кримінальні справи.
  • Припинено діяльність 7 фіктивних фірм та 2 міжрегіональних конвертаційних центрів, що використовувались для скоєння економічних злочинів. За встановленими фактами стягнуто до бюджету 2 млн. грн. Одного з організаторів притягнуто до кримінальної відповідальності.
  • У ході проведення операції «Щит» здійснено 100 перевірок, виявлено 66 фактів порушень вимог чинного законодавства, викрито 13 злочинів, внаслідок чого до бюджету додатково мобілізовано 1,4 млн. грн., вилучено незаконно ввезених товарів на суму 4,4 млн. грн., а також припинено діяльність 2 нелегальних фірм.

5 кг золотих ювелірних виробів

вилучено під час перевірки в одному з магазинів м. Сум


Майже семирічна судова тяганина, ініційована місцевим мешканцем щодо визнання за ним права власності на вилучені коштовності, завершилась на користь держави.

Вироби з дорогоцінного металу українських та іноземних майстрів, виставлені для продажу в ювелірному відділі одного з центральних магазинів м. Сум, не мали відповідних документів та реквізитів щодо законності їх виготовлення та реалізації на території України: товарних ярликів, іменників заводу-виробника, клейм Пробірної палати, товарно-транспортних накладних.

У приміщенні торговельного залу магазину податківцями було знайдено та вилучено понад 3 тис. штук каблучок, ланцюжків, перснів та інших золотих прикрас загальною вагою майже 4,8 кг вартістю понад 1 млн. грн. На момент перевірки власників коштовного товару не виявилось. 

Стосовно невстановлених осіб слідчі податкової міліції у 2002 р. порушили кримінальну справу за фактом незаконного виготовлення, зберігання і транспортування з метою збуту підакцизної продукції. Під час досудового слідства чинне законодавство зазнало змін, і кримінальну справу було закрито. Невдовзі про своє право власності на ювелірні вироби заявив один з мешканців обласного центру, який звернувся до суду з позовною заявою і впродовж семи років намагався відсудити вилучені коштовності. Врешті-решт судова тяганина закінчилась не на користь позивача.

У результаті близько 5 кг ювелірних виробів із золота загальною вартістю майже 1 млн. грн. за рішенням суду передано в дохід держави.


Темні справи із спаленою деревиною

викрили працівники податкової міліції на території місцевої агрофірми у с. Верхня Пожня Краснопільського району


У приміщенні колишньої молочно-товарної ферми, яка раніше належала одній із місцевих агрофірм, оперативники податкової міліції виявили цех з виготовлення деревного вугілля. Виробництво було введено в експлуатацію без перевірки на відповідність нормам безпеки та без будь-яких дозвільних документів на здійснення цього виду господарської діяльності.

При перевірці з’ясувалося, що власником цеху є київська компанія, представником якої в області виступає ТОВ, зареєстроване в Охтирському районі. Саме цій компанії, за словами регіонального представника, належали виробниче обладнання та готова продукція. Проте жодних документів щодо походження обладнання та сировини для виготовлення вугілля податківцям надано не було.

Установлено також, що виробничий процес забезпечувала бригада із семи робітників, з якими не укладалися письмові трудові угоди.

Під час огляду приміщення оперативники виявили три вуглевипалювальні печі УП «Євро» та 20 т деревного вугілля, запакованого у поліетиленові мішки для подальшого транспортування та збуту. За інформацією, готова продукція мала експортуватися до країн Європи.

За результатами перевірки виробниче обладнання та готову продукцію вартістю близько 480 тис. грн. вилучено до вирішення питання згідно з чинним законодавством.

Матеріали передано до Сумської міжрайонної природоохоронної прокуратури для прийняття процесуального рішення.


Наталія ШАПОВАЛ,
старший оперуповноважений з особливо
важливих справ штабу УПМ ДПА у Сумській області