Новости

Будущее — за электронными формами общения

У ДПІ у Печерському районі м. Києва відбулася зустріч з представниками великих платників податків.

Директор Департаменту адміністрування податку на додану вартість ДПА України Юрій Лапшин На заході обговорювалися особливості запровадження електронного сервісу для платників податків — юридичних осіб. У ньому взяли участь директор Департаменту адміністрування податку на додану вартість ДПА України Юрій ЛАПШИН, фахівці департаментів ДПА України, що здійснюють адміністрування ПДВ та податку на прибуток, ДПА у м. Києві та ДПІ у Печерському районі м. Києва.


— Завдяки електронному обслуговуванню реалізуються на практиці положення Податкового кодексу України щодо принципів загальності та економічності оподаткування, створюються сприятливі умови для правильного і зручного обчислення та своєчасної сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), — зазначив на зустрічі директор Департаменту адміністрування податку на додану вартість ДПА України Юрій Лапшин. За його словами, подання звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку дає можливість завчасно виявляти неточності та коригувати допущені помилки, а також надавати результати обробки даних до Єдиного реєстру податкових накладних. Це вже привело до зменшення безпосередніх контактів податківців з платниками, зниження можливих корупційних проявів з боку податкової, а в перспективі працівники ДПС матимуть змогу відмовитися від необґрунтованих перевірок платників податків.

Звірка даних податкової декларації з іншою наявною інформацією проводитиметься завдяки спеціально розробленій програмі. Якщо під час електронної обробки даних буде виявлено помилку, допущену платником податків, йому буде надіслано про це повідомлення. Платник зможе самостійно виправити свою помилку або надати пояснення щодо її виникнення. Після звірки реєстрів виданих та отриманих податкових накладних платника, надісланих в електронному вигляді, з реєстрами його контрагентів цей платник матиме змогу у десятиденний строк виправити розбіжності (якщо такі є, йому буде надіслано повідомлення) без застосування до нього штрафних санкцій.

Позицію директора Департаменту адміністрування податку на додану вартість ДПА України підтримали представники великих платників податків Печерського району м. Києва, які також були присутні на цьому заході (ТОВ «Ніко-Україна», ТОВ «Лекхім», ПАТ «Магазин «Будинок меблів»). На їхню думку, звітність в електронному вигляді потрібно вдосконалювати, адже це забезпечує постійний зв’язок з податківцями, а отже, оперативний обмін даними і як наслідок — зменшення кількості помилок.

Учасники зустрічі погодились у майбутньому продовжувати обговорення проблемних питань щодо електронного обслуговування платників податків.


Сергій СОБУЦЬКИЙ