Новости

В стране уплаченных налогов хотят жить школьники Донетчини

Керівництво ДПА у Донецькій області у рамках проекту «Країна сплачених податків» проводить у школах регіону відкриті уроки з податкової тематики.


Відкриті уроки з податкової тематикиЩо таке податки, для чого потрібно їх сплачувати і куди їх спрямовують, тепер досконало знають і макіївські школярі. Про це їм розповів голова ДПА у Донецькій області Олександр КЛИМЕНКО, {h}Голова ДПА у Донецькій області Олександр КЛИМЕНКО:
«Проект «Країна сплачених податків» має на меті охопити увагою якомога більше школярів регіону з тим, щоб донести до серця кожного: сплачувати податки не тільки необхідно, а й почесно. Адже формування податкової культури у свідомості кожного громадянина має відбуватися змалечку. У дітей великий запас творчої енергії, і наше завдання — спрямувати її у правильне русло. З цією метою я і всі керівники структурних підрозділів ДПА у Донецькій області, інші фахівці податкової служби проводять зустрічі з учнями загальноосвітніх шкіл регіону. Сподіваємося, що це допоможе зробити перші кроки у формуванні податкової культури України як гідної європейської держави з ринковою економікою»{/h} який виступив перед учнями Макіївської гімназії з лекцією-грою «Чому необхідно сплачувати податки?».

Високопосадовець провів для школярів короткий екскурс в історію податкових систем стародавнього світу і середньовічної Європи та детально розповів про податкову систему сучасної України. Головну увагу Олександр Клименко зосередив на тому, які саме потреби суспільства фінансуються за рахунок зібраних податків — охорона здоров’я, освіта, соціальна сфера, оборона та охорона порядку тощо.

Перший заступник голови ДПА у Донецькій області Сергій СТЕПЕНКО провів відкритий урок для четвертокласників загальноосвітньої школи № 1 м. Донецька, під час якого розповів учням про податки та їх значення у розбудові суспільства.

Водночас він повідомив, що під патронатом ДПА у Донецькій області розпочався ексклюзивний конкурс «Країна сплачених податків» на кращий сценарій мультиплікаційного фільму.

Учні жваво цікавилися порушеною темою, кожен висловив думку щодо необхідності сплати податків.

«Я дбаю про країну, а країна дбає про мене», — під таким девізом пройшов відкритий урок з податкової тематики, проведений заступником голови ДПА у Донецькій області Валентиною ЛЕВЧЕНКО з учнями 10 — 11 класів загальноосвітньої школи № 68 м. Донецька.

«Приємно було відчувати, що наша молодь не стоїть осторонь суспільних проб-лем. Так, зокрема, старшокласники висловлювали свою думку з приводу прийняття нового Податкового кодексу, дівчата й хлопці вже орієнтуються у деяких видах податків, розуміють необхідність легалізації заробітної плати тощо. Це дуже важливо, адже завтра їм вступати у самостійне життя, працювати, творити, жити», — наголосила Валентина Левченко.


Віктор МАСЛОВСЬКИЙ,
прес-центр ДПА у Донецькій області