Официальное издание Государственной фискальной службы Украины
Главная
Расширенный поиск
Свежий номер
38
октябрь 2016
Акценты номера
Налоговый календарь
Партнеры:
16.12.2011, № 47

Предприятие планирует до конца 2011 г. приобрести у гражданина Украины, не являющегося предпринимателем, грузовой и легковой автомобили. Договоры купли-продажи будут удостоверены у нотариуса. Кто должен уплатить налог на доходы: предприятие или физическое лицо?


В соответствии с п. 173.3 ст. 173 Налогового кодекса в случае если стороной договора купли-продажи объекта движимого имущества является юридическое лицо, такое лицо считается налоговым агентом плательщика налога и обязано выполнить все определенные разделом ІV этого Кодекса функции налогового агента. При этом налоговый агент удерживает налог по ставкам, определенным согласно п. 173.1 или п. 173.2 этой статьи с учетом информации об очередности продажи движимого имущества, указанной плательщиком налога в договоре купли-продажи или в отдельном заявлении.

Пунктом 173.4 ст. 173 Налогового кодекса установлено, что при проведении операций по отчуждению объектов движимого имущества в порядке, предусмотренном этой статьей, нотариус удостоверяет соответствующий договор при наличии оценочной стоимости такого движимого имущества и документа об уплате налога в бюджет стороной (сторонами) договора и ежеквартально предоставляет в орган ГНС по месту расположения государственной нотариальной конторы или рабочего места частного нотариуса информацию о таком договоре, включая информацию о его стоимости и сумме уплаченного налога, в порядке, установленном разделом ІV этого Кодекса для налогового расчета.

Еще материалы на тему:

НДФЛ
 • 01.10.2016 , № 37 Проценти на аліменти

  Фізичною особою отримується дохід у вигляді процентів, нарахованих на поточний банківський рахунок, на який перераховуються аліменти на утримання неповнолітньої дитини, призначені на підставі рішення суду. Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором зазначений дохід, розглянемо у цьому матеріалі.

 • 23.09.2016 , № 36 Витрати на відрядження

  Чи вважатиметься додатковим благом найманого працівника, направленого у відрядження, відшкодована роботодавцем вартість квитка, якщо дата на ньому та в наказі про відрядження не збігається, розглянемо в цій статті.

 • 16.09.2016 , № 35 Спадщина на підставі рішення суду

  Жінка (резидент) від колишнього чоловіка (резидента) у 2016 р. отримала у спадщину майно. За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб та військовим збором оподатковуватиметься вартість такого майна, розглянемо в цій статті...

 • 16.09.2016 , № 35 Допомога внаслідок нещасного випадку

  Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сума допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, пов’язаною з нещасним випадком на виробництві, яка виплачується роботодавцем за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, читайте далі...

 • 09.09.2016 , № 34 Продаж власної сільгосппродукції: особливості оподаткування

  Літо скінчилося. Селяни збирають городину та фрукти. Ті, хто працювали не покладаючи рук, отримали багатий врожай, який не тільки забезпечить вітамінами всю родину, а й надасть можливість заробити на продажу лишків такої продукції переробним підприємствам. А деякі селяни мають наміри продати вирощену за літо домашню худобу. Отже, наразі для селян актуальним як ніколи є питання оподаткування доходів від продажу підприємствам власної сільгосппродукції. Корисною буде стаття і для підприємств, які купують таку продукцію, оскільки саме на них покладається обов’язок нарахування та перерахування ПДФО та подання звітності. Основні аспекти такого оподаткування висвітлено в цій статті...

Все материалы раздела: «Консультации»