Другие налоги
Тема: Патентование

О взимании сбора за осуществление некоторых видов предпринимательской деятельности (Извлечение)

Пунктом 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено види діяльності, які провадяться з придбанням пільгового торгового патенту.

Відповідно до пп. 267.3.7 п. 267.3 ст. 267 Кодексу ставка збору за провадження торговельної діяльності з придбанням пільгового торгового патенту встановлюється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати щорічно.

Слід зазначити, що ставка збору за провадження торговельної діяльності встановлюється згідно з пп. 267.3.1. п. 267.3 ст. 267 Кодексу у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року.

Строк дії пільгового торгового патенту становить 60 календарних місяців (пп. 267.7.1 п. 267.1. ст. 267 Кодексу).

Враховуючи, що Кодексом визначено встановлення ставки збору за провадження торговельної діяльності з придбанням пільгового торгового патенту щорічно, суб’єкт господарювання для придбання такого патенту сплачує річну суму збору за перший рік дії патенту (0,05 х мінімальна заробітна плата, установлена законом на 1 січня календарного року).

Строк сплати збору за провадження торговельної діяльності з придбанням пільгового торгового патенту за наступні роки - не пізніше 15 числа місяця, який передує наступному звітному року (з урахуванням мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року).


Заступник Міністра А. ІГНАТОВ