РРО. Наличные

Проведение наличных расчетов с применением РРО с использованием режима предварительного программирования

Чи повинні здійснюватися розрахункові операції при проведенні розрахунків за готівкові кошти із застосуванням РРО з використанням режиму попереднього програмування? Як проводити через РРО остаточний розрахунок за відстроченим платежем?

Згідно з п. 11 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Пунктом 3.2 Положення № 614 встановлено обов’язкові реквізити касового чека, одними з яких є позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та сума коштів за цією формою оплати.

Таким чином, розрахункові операції при проведенні розрахунків за готівкові кошти, у тому числі за відстроченим платежем (шляхом сплатисуми авансу у розмірі 20 — 50%), мають здійснюватись із застосуванням РРО відповідно до вимогст. 3 Закону про РРО з використанням режиму попереднього програмування. При цьому на касовому чеку може бути зазначено форму оплати — «Аванс», «Погашеннякредиту», «Кредит» тощо.

Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведено через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цінтоварів (послуг) та обліку їх кількості.

«Горячие линии»

Дата: 2 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00