РРО. Наличные

Распечатка Z-отчета при кругло­суточной работе предприятия

Який порядок роздрукування Z-звіту, якщо тривалість зміни (робочого дня) суб’єкта господарювання — 24 години?

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО фіскальний звітний чек — це документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті.

Вимоги щодо роздрукування на РРО фіскальних звітних чеків визначено у п. 9 ст. 3 Закону про РРО, а саме: суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щодня друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання у книгах обліку розрахункових операцій.

Ця норма враховує особливості роботи РРО, які мають забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.

Згідно з п. 2 Вимог № 199 Z-звіт — це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам’яті та занесенням її до фіскальної пам’яті реєстратора.

Зміна — період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.

У примітках до формату і розрядності даних, що зберігаються у фіскальній пам’яті (додаток до Вимог № 199), наведено важливе уточнення: максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 годин.

Оскільки в добі всього 24 години (тобто день триває з 0 до 24 години), при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня.

Відповідно до п. 7 вищезазначених Вимог усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) мають блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни.

Враховуючи вищевикладене,якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальнийзвітний чек (Z-звіт) повинен роздруковуватися щодня після закінчення робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

«Горячие линии»

Дата: 14 марта, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42