Новости

Дай лапу, друже, ти був кращим

24.06.2016 / 14:30

Кінологічна команда Чернігівської митниці ДФС посіла друге місце на міжнародних змаганнях кінологів


Насправді, митницю Чернігівщини представляв головний державний інспектор-кінолог управління боротьби з митними правопорушеннями Анатолій Ісак, але у тандемі з його підопічним псом німецькою вівчаркою Найком, вони були кінологічною командою, яка представляла Чернігівську митницю ДФС. Разом, здається, вони могли зрушити гори, а не лише бути вправними у пошуку збої.

У міжнародних  змаганнях кінологів, що проходили в Університеті ДФС України у м. Ірпені, брали участь 6 кінологічних команд Державної фіскальної служби України, які були представлені в різних категоріях. Зокрема, пошуку тютюнових виробів, наркотиків, зброї та вибухових речовин. Такі міжнародні змагання Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення  ДФС проводить щорічно. Участь у них беруть команди майже з усіх силових структур України, а також представники Польщі, Молдови та Білорусі.

Чернігівська команда посіла друге місце у категорії: пошук зброї та вибухових речовин. Найк впорався з поставленим завданням на відмінно. Вівчарка працює на митниці вже понад 4 роки. За цей період, під час чергування у пунктах пропуску на кордоні, Найк неодноразово підтверджував свої вміння і витончений нюх. А у травні цього року Найк «спрацював» не лише на збою, а й  на речовину рослинного походження, що була прихована під чохлом сидіння у салоні рейсового автобуса, який прямував за напрямком «Київ-Вільнюс» через пункт пропуску «Нові Яриловичі». За фактом до правоохоронних органів направлено оперативне повідомлення, речовину вилучено.


Сектор комунікацій відділу організації роботи
ГУ ДФС у Чернігівській області