Другие налоги

Місія США – на українській митниці

30.06.2016 / 17:30

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів зустріч із делегацією митної й прикордонної служби США, яка прибула в Україну для оцінки потреб з реформи української митниці.


Місія з оцінки потреб митниці буде працювати в Україні до 11 липня, за результатами чого буде сформовано план дій реформи й почато його виконання.

«У зв’язку із цим Прем’єр-міністр запропонував провести 11 липня зустріч для підведення підсумків роботи місії й визначення планів подальшої взаємодії», — говориться в повідомленні.

Гройсман відзначив, що наведення порядку на українській митниці є одним з важливих пріоритетів для українського уряду. «Хочу підтвердити рішучість уряду, мене особисто як Прем’єр-міністра навести порядок на українській митниці. За підтримки таких партнерів як ви ми зробимо це якнайкраще», — підкреслив він.

За словами Прем’єра, у розробці реформи митниці в першу чергу потрібно звернути увагу на три напрямки, зокрема, подолання контрабанди, у тому числі «сірої», а також непогодженостей у законодавстві, які породжують так званий третій напрямок контрабанди — перевезення невеликими партіями товару без розтаможення». Як наслідок, ми маємо надзвичайно великий рівень корупції в системі митної служби України. Центральна влада і я як Прем’єр-міністр такого терпіти не будемо», — підкреслив він.

Щодо мети реформи митниці, Володимир Гройсман відзначив, що на пунктах пропуску необхідно провести технічну модернізацію, зокрема встановити сканери, системи спостереження, сучасні системи реагування на порушення, удосконалити програмне забезпечення, впровадити обмін базами даних з митницями сусідніх країн, провести кадрове перезавантаження персоналу митної служби й підвищити рівень їхньої відповідальності, а також забезпечити якісний сервіс для бізнесу й громадян у місцях митного оформлення.

Глава уряду відзначив, що перед місією США поставлено завдання оцінити реальний стан справ і потреби митної служби України щодо реформування, визначити необхідні для її модернізації технічні засоби, критерії підготовки й відповідальності персоналу й напрацювати план дій реформи.

Гройсман висловив сподівання, що такий план дій буде розроблено до середини серпня з тим, щоб перейти до його практичного виконання. «Відкладати це на багато місяців неможливо», — відзначив він.

У свою чергу уряд і Державна фіскальна служба України будуть максимально сприяти місії США з оцінки потреб щодо надання необхідної інформації, завірив Прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, організація роботи місії за участі експертів митної й прикордонної служби США в розробці реформи митної служби України стала результатом домовленостей Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Комісаром Бюро з митних питань і охороні кордонів США Гилом Керликовски під час його візиту в Київ 23 травня 2016 року. Робота місії також обговорювалася під час зустрічі Володимира Гройсмана з віце-президентом США Джо Байденом, який підтвердив готовність Адміністрації Сполучених Штатів Америки надати підтримку в реформуванні української митниці.