Другие налоги

Термомодернізація бюджетних установ

04.07.2016 / 12:20

Використання ЕСКО-механізму для термомодернізації бюджетних установ — подвійна вигода для місцевих бюджетів, заявив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Агенство) Сергій Савчук

«Сьогодні в країні близько 100 тис.  бюджетних установ потребують комплексної енергомодернізації, яку неможливо провести тільки за бюджетні кошти. Використання ЕСКО-механізму дозволяє, не залучаючи бюджетні кошти, впровадити енергоефективні заходи у будівлях бюджетних установ та після їх реалізації отримати майже на 50% скорочення енерговитрат», — підкреслив Голова Агентства. З його слів, економія газу по країні від впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах може досягти 700 млн. куб. метрів щороку.

Принцип роботи ЕСКО-механізму наступний: енергосервісна компанія бере на обслуговування бюджетну установу, встановлює там лічильник, індивідуальний тепловий пункт, утеплює будівлю та зменшує споживання електрики, газу і тепла. За рахунок того, що ця установа починає менше платити за енергоресурси, різниця йде цій установі, яка залишає частину коштів у своєму бюджеті, й енергосервісній компанії-інвестору, яка таким чином повертає свої вкладені кошти.