Другие налоги

Ринку ліків призначено реанімацію

04.07.2016 / 16:30

Уряд України готує необхідні документи та програми, щоб найближчим часом демонополізувати український ринок ліків.


Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомивши, що нині спрощено реєстрацію на ліки. «Парламент підтримав, а Президент підписав рішення щодо спрощення реєстрації. Це означає, що фактично найближчим часом ми зробимо всі необхідні подальші  кроки з тим, щоб цей ринок демонополізувати», — сказав Гройсман.

Він також повідомив, що  водночас перед урядом стоїть завдання створення цільових прозорих програм із забезпечення ліками хронічно хворих людей.

«Крім того нам треба робити цільові прозорі програми, щоб ми могли хронічно хворим людям відпускати ефективні ліки за рецептами за нормальними цінами. І така програма теж буде створена українським урядом».

Прем’єр-міністр зауважив, що надмірно високі ціни на ліки в України утворилися штучно через монополію на вітчизняному ринку.

«У нас ціни на ліки неймовірно завищені з однієї причини, бо на них в Україні створено монополію п’ятьма-шістьма фірмами, які до цієї галузі більше нікого не допускали. Продавати ліки можна було лише через них і тільки ті, які вони вважали за потрібне. У нас не було конкуренції на цьому ринку».